Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastosowanie modułu HY-MiniSTM32 do sterownika radia
SP5IOU Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 120
Dołączył: 02-05-2013
Post: #21
RE: Zastosowanie modułu HY-MiniSTM32 do sterownika radia
Andrzej.
Dzięki że ściągnąłeś kod i go uruchomiłeś u siebie. To dla mnie też sygnał że nadaje się do publikowania.

Tak - przy kompilacji warningów jest sporo. To jest wynik używania gotowych przykładów. pochodzących z różnych źródeł.
Zresztą widzę że większość programistów tak robi, przynajmniej jeśli o kody które potem udostępniają w sieci.
Kompilator jest dosyć tolerancyjny jeśli chodzi o typy zmiennych, zwłaszcza te, które różnią się jedynie nazwami typów np.: unsigned char i uint8_t, czy unsigned integer i uint32_t. Środowisko CoIde w kodzie nadaje ceglasty kolor dla tych tradycyjnych nazw typów, a dla tej nowej konwencji, gdzie wyraźnie wskazujemy ilość bitów jaką ma mieć zmienna, już tego nie robi. Można to poprawić, przyjmując stałą konwencję deklaracji typów i poprawiając nazwy typów w funkcjach, lub w ich wywołaniach, ale to żmudna robota i daje tylko efekt sympatyczniejszej kompilacji. Darowałem sobie tę pracę, zwłaszcza że wyraźnie pooddzielałem w kodzie co jest moje a co wziąłem gotowe i gotowców nie śmiałem modyfikować, choć open source na to pozwala.
Tak porównując z drogim uVision, darmowe CoIde jestem zadowolony z tego darmowego narzędzia. Nawet pod wieloma względami wydaje mi się lepsze niż uVision.

Bardzo dobrze że zaczynasz od podstaw, bez chodzenia na łatwiznę, poprzez używanie gotowych kawałków kodu.
Efekty będziesz miał co prawda pewnie później, ale na koniec procesor i całą rodzinę będziesz miał znacznie lepiej opanowaną i twoje kody będą naprawdę twoje i pewnie dużo lepsze. Mam kolegę, który w ogóle nie interesował się programową zawartością płytek CD dostarczaną z modułem i wszystko zrobił na piechotę od początku. Ale to zawodowiec i jak się określa "hardcorowiec".

Ten procesor ma wielkie możliwości. I długa droga, żeby to wszystko opanować. Obiecująca jest sprzętowa obsługa sieci. Czytałem że go można obudzić ze stanu wstrzymania poprzez pakiet sieciowy z określonym MAC adresem. Może za jakiś czas wzbogacę sterownik nie tylko w tradycyjną metodę sterowania komendami CAT poprzez USB, ale wprost przez sieć, tylko trzeba by dołożyć moduł wifi - choćby taki arduinowski. Instrukcja do procka ma chyba z 1400 stron. Dużo czytania i jeszcze więcej do zrozumienia, na początku w starciu z jakimś tam doświadczenia z AVR to po prostu była czarna magia, ale teraz widzę że jest nieźle napisana.

73's Marcin.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2014 9:01 przez SP5IOU.)
24-01-2014 9:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9FKP Offline
Piotr
*****

Liczba postów: 1,265
Dołączył: 28-06-2009
Post: #22
RE: Zastosowanie modułu HY-MiniSTM32 do sterownika radia
(09-12-2013 20:25)SP9FKP napisał(a):  O sukcesie zadecyduje dostępność bibliotek, środowisko (kompilator i reszta) jest mniej ważne.
I tu się pomyliłem. Przyglądając się dostępnym środowiskom stwierdzam, że wielkiego wyboru nie ma i trudno jest (nie mając doświadczenia i nawyków) wybrać coś co pomoże a nie będzie źródłem dodatkowych stresów.
A tu kolejny projekt rozwijany w oparciu o procesory ze stajni ST. Widać efekty polityki udostępnienia tanich płytek ewaluacyjnych i bezpłatnych bibliotek programistycznych.
07-05-2014 8:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
UA1ARN Offline
Genadi
*

Liczba postów: 16
Dołączył: 18-03-2012
Post: #23
RE: Zastosowanie modułu HY-MiniSTM32 do sterownika radia
(07-05-2014 8:31)SP9FKP napisał(a):  A tu kolejny projekt rozwijany w oparciu o procesory ze stajni ST. Widać efekty polityki udostępnienia tanich płytek ewaluacyjnych i bezpłatnych bibliotek programistycznych.
Tests now performed on real transceiver (small-signal path onlyl) board. Larger photo in a same topic - http://www.cqham.ru/forum/showthread.php...post988727 . Only one processor STM32F429 @180 MHz is used for DSP TX/RX functions at 48 kHz sample rate and for all TRX control functions. Only basic functionality - variable DSP filters and NOTCH implemented now. Same as FM/AM/SSB modulation/demodulation.


Załączone pliki Miniatury
İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-08-2014 16:23 przez UA1ARN.)
08-08-2014 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9FKP Offline
Piotr
*****

Liczba postów: 1,265
Dołączył: 28-06-2009
Post: #24
RE: Zastosowanie modułu HY-MiniSTM32 do sterownika radia
Co prawda trochę nie w temacie bo bez HY-MiniSTM32 ale w oparciu o STM32 w sterowniku radia. Jak pisałem wcześniej, dla rozpoczynającego przygodę z STM32 tak jak ja, mimo całej masy przykładów dostępnych w Sieci, wszystko jest trudne, poczynając od wyboru środowiska programistycznego, przez wybór zestawu ewaluacyjnego na wyświetlaczu nie kończąc. Dlatego cenna jest możliwość wspólnego pokonywania przeszkód, wymiany doświadczeń, wreszcie testów kawałków kodu, który nie wiedzieć czemu, musi działać a nie działa.
Wspólnie z Darkiem SQ5KHA przebrnęliśmy przez masę pułapek czyhających na nowicjuszy w tej dziedzinie i możemy się pochwalić pierwszymi sukcesami. W skrócie: w oparciu o EmBlocks i bibliotekę STEmWin udało nam się stworzyć pierwsze działające formatki sterownika radia. Rzecz jasna, nie jest to gotowy projekt, raczej przymiarka do dalszych prac ale cel został osiągnięty a nauka nie poszła w las.
Tym samy możemy potwierdzić, że całkiem realne jest samodzielne zbudowanie sterownika swojego wymarzonego radia w oparciu o tanie zestawy ewaluacyjne.

İmage

.zip  IMG_3774.zip (Rozmiar: 2.04 MB / Pobrań: 953)
09-09-2014 10:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości