Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie urządzenie HM na początek
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #10
RE: Jakie urządzenie HM na początek
(17-06-2009 8:28)admin napisał(a):  Wielu Kolegów zastanawia się nad wyborem ....
Wymiana doświadczeń w tej materii może być drogowskazem dla wielu początkujących radioamatorów.
Wtrącę to co mi się cisnęło na umysł. Jeżeli miałbym polecać konstruowanie radia to tylko takiego do jakiego ma sie przyrządy. Moja pierwsza konstrukcja trx DSB, robiona przy pomocy miernika uniwersalnego + sondy W.cz i częstościomierza (tylko to kiedyś posiadałem), poprostu nie działała. Zdobyłem oscyloskop i wobolator .... i wtedy wszystko stało się możliwe - kolejna konstrukcja i ... działa i to całkiem nieźle - dla ciekawości PA nadajnika SSB 80m na jednym IRF540N daje 50W. Poziom umiejętności miałem ten sam tylko musiałem dokupić "zmysły" bo bez oscyloskopu to się jest "niewidomym". Więc "co robić na początku ?" należy dostosować tylko i wyłącznie do swojego warsztatu. I dlatego na początek polecam zrobić oscyloskop ! żart ...
16-08-2011 20:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakie urządzenie HM na początek - SP4EJT - 16-08-2011 20:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości