Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 676
Dołączył: 13-01-2015
Post: #279
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
Zamieszczam opis procedury montażu mieszacza na SD5400, jak kolejno montować i testować oraz jak wykonać i zestroić diplexer.
Być może część osób jeszcze nie wykonywała mieszacza na kluczach z układem formowania sygnału na HC04 oraz z diplexerem i opis będzie pomocny.
Procedura....SD5400.pdf

p/s wrzuciłem jeszcze raz opis, bo w teksie był opis cewki równoległej doplexera 312 uH, a ma być 312 nH...
W załączeniu dodałem jeszcze uzupełnienie informacji do montażu płytki demodulatora i modulatora.
W zależności czy zastosujemy generator-syntezę z sygnałem BFO (np Si5351) to możemy nie lutować generatorów BFO na płytce. Sygnał BFO z syntezy wprowadzamy w miejsce jednego z generatorów tranzystorowego BFO.
Są opcje do różnych realizacji:
- z trafo symetryzacją BFO w demodulatorze i modulatorze,
- zastosowanie cewki 208 lub 215 w modulatorze,
- dodanie cewki do drugiej p.cz. (500kHz).
W związku z opcjami montaż płytki może sprawić pewną trudność, proponuję zapoznać się z uzupełnieniem informacji o montażu.
Poniżej załącznik Schematy.....uzupelnienie.pdf


Płytka demodulatora uruchamia się bez problemu, pracuje poprawnie, jednak wyszedł pewien błąd w ścieżkach. Chodzi o ścieżki wyjściowe z przekaźnika ze styków przełączających zasilania RX/TX do układów na płytce. Przekaźnik ma pracować w trybie nie aktywnym przy RX, a teraz jest odwrotnie. W związku z tym trzeba skrzyżować ścieki zasilania RX/TX. Wiąże się to niestety z koniecznością przecięcia ścieżek i zrobienia mostków "na krzyż"... pokazane jest to na rysunku...

W związku z tą informacją zmieniłem również załacznik "Schematy... " jest jeszcze raz do pobrania..


Załączone pliki Miniatury
İmage

.pdf  Schematy_wersja_dem_uzupelnienie.pdf (Rozmiar: 1.16 MB / Pobrań: 59)
.pdf  Procedura wykonania mieszacza na SD5400.pdf (Rozmiar: 1.89 MB / Pobrań: 111)

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2024 14:11 przez SP9LVZ.)
09-05-2024 14:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 09-05-2024 14:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości