Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konstrukcje radiofoniczne - najchętniej klasyczne
SQ9RZI Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 19-03-2010
Post: #9
RE: Konstrukcje radiofoniczne - najchętniej klasyczne
(17-07-2010 19:32)Krystian napisał(a):  Jak tam Kolego Atlantis Smile udało się uruchomić ten układ na CEMI czy nie o nim mowa?? Big Grin Pozdrawiam

Jeśli piszesz o superheterodynie na UL1244 o której pisałem w tym temacie to tak - udało mi się uruchomić to radyjko. Problem nie był skomplikowany - po pierwsze za duży poziom sygnału z głowicy UKF (na razie fabrycznej) powodował wzbudzanie się wzmacniacza p.cz., po drugie był jakiś problem z cewką dyskryminatora (nie mogłem ustawić zera FM). Po zastosowaniu filterka 7x7 211 problem zniknął od razu.
Na razie radyjko ma formę kilku płytek leżących na stole i zasilanych z zasilacza AT. Będę musiał pomyśleć nad jakąś obudową oraz większym głośniczkiem (chociaż nie wiem czy nie poczekam z tym do odpalenia własnoręcznie skleconej głowicy UKF). Właśnie teraz słucham na nim Trójki. Wink

Jeśli natomiast miałeś na myśli ten dziwny projekt radia LW bez cewek to niestety na razie nie zaglądałem do niego.
17-07-2010 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Konstrukcje radiofoniczne - najchętniej klasyczne - SQ9RZI - 17-07-2010 19:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości