Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konstrukcje radiofoniczne - najchętniej klasyczne
SQ9RZI Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 19-03-2010
Post: #7
RE: Konstrukcje radiofoniczne - najchętniej klasyczne
Wiem, że do słuchania audycji radiofonicznych takie urządzenie nadaje się średnio. Jak mówiłem moim celem jest coś innego - złożyć coś w celach rekreacyjnych i zobaczyć jak działa. Do "zwykłego" słuchania mam kilka innych (fabrycznych) odbiorników w domu, a poza tym jak mówiłem już jedną superheterodynę FM na starych scalakach złożyłem, obecnie jestem w trakcie składania tunera.

Złożenie superreakcyjniaka wg opisu z MT miało jednak w moim przypadku pewien ciekawy aspekt. Mogłem się przekonać jak wygląda siła sygnału poszczególnych stacji w mojej okolicy. "Zwykłe" radia mają na tyle dużą czułość, że nie widać różnicy między jedną stacją a drugą. Co najwyżej niektóre z nich odbierają kiepsko bez anteny UKF na dachu. Okazało się, że najlepiej odbierało u mnie Radio Maryja, potem długo nic, potem PR1, RMF, Zet i chyba coś jeszcze.

Pasożytnicze promieniowanie nie powinno być problemem. Może w warunkach zabudowy wielorodzinnej to potrafi być uciążliwe dla sąsiada, który próbuje za ścianą słuchać tej samej stacji. W moim przypadku zabudowa jest luźna, ze strefą buforową w postaci pól, sadów i przydomowych ogródków. Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2010 16:36 przez SQ9RZI.)
17-07-2010 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Konstrukcje radiofoniczne - najchętniej klasyczne - SQ9RZI - 17-07-2010 16:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości