Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konstrukcje radiofoniczne - najchętniej klasyczne
SQ9RZI Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 19-03-2010
Post: #3
RE: Konstrukcje radiofoniczne - najchętniej klasyczne
(15-07-2010 23:08)SP2JQR napisał(a):  Kiedyś wykonałem całe mnóstwo odbiorników superreakcyjnych, ale najlepszy schemat ze wszystkich był swego czasu zamieszczony w Radioelektroniku. Nie pamiętam numeru - kilka lat temu. Był to układ na mosfecie BF966. W przeciwieństwie do innych układów okazał się najbardziej stabilny i niewrażliwy na bardzo duże zmiany napięcia zasilania.

Kilka lat temu w sensie pierwszej dekady XXI wieku? Niestety nie prenumerowałem już wtedy RE... Pamiętasz może mniej-więcej który to mógł być numer (bliżej początku czy końca dekady)?

Przypomniałem sobie, że był jeszcze jeden interesujący projekt w RE (styczeń i luty 1984) - tuner FM stereo z cyfrowym odczytem częstotliwości o programatorem podobnym do tych z Neptuna (cztery pamięci, mikrostyki). Także dzisiaj trzeba by zrezygnować z niektórych bloków - odczyt częstotliwości był zrobiony na jakimś specjalizowanym scalaku, który dzisiaj będzie ekstremalnie trudno dostępny. Głowicę OIRT trzeba by przestroić albo zastosować inną, wtedy też upraszczamy zasilanie i musimy w inny sposób zrobić programator.
16-07-2010 8:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Konstrukcje radiofoniczne - najchętniej klasyczne - SQ9RZI - 16-07-2010 8:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości