Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
SP5RF Offline
Robert
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 13-03-2010
Post: #78
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Znów podjąłem trud Wink

Na naszym forum znalazłem schemat i tam widać że przed mieszaczem jest filtr pasmowy. Na płytce SP5QU jest mało miejsca, ale kupiłem filterki "z epoki" 7x7 o nr. 433 które wraz z kondensatorami 180 pF. dają rezonans na 3,5MHz.
Najpierw zrobię je na module zewnętrznym a jak to poprawi odbiór to znajdzie się na te maleństwa miejsce na docelowej płytce. Uffff....
(26-10-2010 0:34)sp2qca napisał(a):  zazdroszczę zbiorów - taki podręcznik krókofalowca z 1931 to piękna rzecz.

73! Artur sp2qca

Nie mam tego wiele, ale mam dwa takie kalendarze z różnych lat i rocznik biuletynu krótkofalowców ze Lwowa. Ten lubię szczególnie bo jego współautorem jest Antoni Ziębik, twórca powstańczej radiostacji "Burza"

Ja bym taki kwarc chciał wyciąć od podstaw. Mając kryształ, tarczę diamentową Dremela do glazury, cierpliwość i mikrometr można by taki kwarc zrobić w jeden weekend. Shy
Znalazłem taki transceiver. Bardzo podobny do SP5QU , ale jakby bardziej przemyślany w szczegółach:

http://www.sm7ucz.se/KEYTRX/KEYTRX.htm

Ja bym tylko wymienił samą końcówkę mocy m.cz. na taką z UL1490N z szeregowym obwodem rezonansowym na 800 Hz. Wtedy mieli byśmy w pełni funkcjonalne urządzenie. Ścieżki też wydaja się być przemyślane. Krótkie i na temat. Czuję że do tego projektu jeszcze wrócę Smile


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage

73 Frycz SP5RF
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2010 18:19 przez SP5RF.)
26-10-2010 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - SP5RF - 26-10-2010 22:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości