Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synteza na układzie Si-570
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #79
RE: Synteza na układzie Si-570
Dziękuję Krzysztofie za pomiary. Moje labolatorium jest zbyt ubogie dla takiej dokładności i choć kusi aby zrobić lepszy miernik to nie ma na to czasu :-(
Jeśli możesz to zrób pomiar dla wyższej częstotliwości, np. 60 lub 80MHz. Ciekawe czy błąd związany z temperaturą powiększy się liniowo.
Dla Krzysztofa wprowadziłem do programu dwie poprawki. Jedna dotyczy adresowania jego chip-a a druga innych progów przełączania pasm. I tak przełączania mają miejsce dla częstotliwości (po podziale przez 4):
- na granicy 2MHz,
- na granicy 4MHz,
- na granicy 8MHz ,
- na granicy 15MHz
- na granicy 21MHz
Do sterowania przełączaniem pasm używam 3 bitów a więc najlepszym elementem pośredniczącym jest dekoder 1 z 10 np. cd4028.
Ponieważ zarówno zmiana adresu jak i zmiana częstotliwości przełączania pasm nie stanowią dla mnie specjalnego utrudnienia to mógłbym przygotować wersję przystosowaną do jakiegoś najszerzej stosowanego systemu przełączeń a także dla innej adresacji. W razie potrzeby proszę o stosowne sugestie :-)
L.J.
21-11-2010 20:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Synteza na układzie Si-570 - SP6FRE - 21-11-2010 20:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości