Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synteza na układzie Si-570
RTVKRIS Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 20
Dołączył: 30-09-2010
Post: #78
RE: Synteza na układzie Si-570
witam szanownych forumowiczów,,właśnie oprogramowałem atemege8 wsadem w wersji 1.2 za pomocą programatora stk200/300 ze strony ponyprog-a ,nie bylo zadnych problemów,,fusebity ustawilem wg. opisów we wcześniejszych postach.Nie sprawdzalem jeszcze generatora na radiu,lecz myślę że za jakieś dwa tygodnie zagości w Piligrimie który jest w trakcie budowy.
Chciałbym tu na forum oficjalnie podziękować Leszkowi SP6FRE ,który włożył niesamowity wkład w swój projekt i do tego z osobna pomagał kolegom, byłem z nim na bieżąco z mailami,napisał dla mnie osobno wsad ,gdyz moj si570 ma adres 0x. Na razie w necie nie spotkałem tak uniwersalnej wersji dla SI570 jak od Leszka.Np.G4OEP opublikował wersje na pic16f628a lecz za oprogramowanie już trzeba zapłacić i tak samo jest z innymi kitami,a to co udostępnione jest sterowane znowu za posrednictwem komputera przez usb.
Wielki szacun dla SP6FRE! I jak już pisałem na maila Leszkowi powtórze i tu :wytrwałości na przyszłość ,a może powstanie wersja do obsługi wiekszej ilosci pamieci i pasm ale to tak na marginesie po prostu tacy juz jestesmy ze zawsze jakis niedosyt zostaje hihi

od wczoraj przeprowadzam proby stabilnosci czestotliwosci si570 i stwierdzam z cala stanowczoscia ze nie jest ono zle,
przez 10 minut od momentu wlaczenia czestotliwosc wzrosla o 25hz,w temp. pokojowej bez oslony ukladu ktory jest wlutowany 2mm nad pcb.Po otwarciu okna F zaczela spadac o jakies 7hz i tak zostalo wachajac sie w granicy 2hz+-,lecz nie wiem czy to byly zmiany miernika czy generatora,proby przeprowadzilem miernikiem wlasnej roboty do 1ghz z preskalerem i bez dla porownania przy F=10mhz,miernik byl wlaczony na godzine wczesniej przed dokonywaniem pomiarow.Po wyłączeniu i schlodzeniu naturalnym sposobem,okrylem SI570 5mm gruboscia styropianem.Dryft czestotliwosci byl taki sam lecz wydluzony w czasie ,25hz +-2hz przez 20min tym razem a pozniej spadalo o około 5hz.
Temperatura samego si570 po pol godzinie pracy wynosila 34'c,
Nastepne proby będą wykonywane po zamknieciu generatora w obudowie,gdzie dodatkowym grzejnikiem beda dwa stabilizatory 3,3v i 5v.Ten drugi ma temp obecnie 55'c,lecz to tylko prototyp ktory w danym momencie zasila takze podswietlanie dwoch lcd,,w najblizszym czasie zastosowane beda lcd FFSTN ECO 20mA biale napisy na czrnym tle ,jeden rozmiarem normal a drugi small dla wyswietlania nastawien mcz.
http://www.artronic.pl/o_produkcie.php?id=1017
http://www.artronic.pl/o_produkcie.php?id=1091
mysle ze piligrim będzie ładnie sie prezentowal.
Dodatkowo zmodernizuje układ smetra gdzie mam zamiar zastosowac ad8307 i LM3914 z slupkami led.
oczywiscie na plytce w razie niezadowolenia bedzie miejsce na podlaczenia analogowego s metra.[attachment=1921]


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2010 13:11 przez RTVKRIS.)
14-11-2010 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Synteza na układzie Si-570 - RTVKRIS - 14-11-2010 22:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości