Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synteza na układzie Si-570
SP3VPA Offline
Tadeusz
**

Liczba postów: 56
Dołączył: 12-08-2009
Post: #75
RE: Synteza na układzie Si-570
Witam.
Istotnie, tak ustawiłem bity dla Atmegi8. Dla wsadu ver.1.1 za nic nie mogłem ustawić Fof. Cały czas wyświetlało -0.000.00 . Po wyjściu z Setup Mode wyświetlacz nie pokazywał częstotliwości a tylko 0.000.00. Przy próbie strojenia
enkoderem zera znikały i pojawiał się napis "NAN ANH" jakoś tak. W końcu podłączyłem Fmiarkę, żeby sprawdzić co wychodzi. Za radą Leszka sprawdziłem czy w Setup Mode da się ustawić częstotliwość wzorca 10MHz.
Tą częstotliwość dało się ustawić i co ciekawe na wyjściu SI570 były prawidłowe częstotliwości, mimo że wyświetlacz syntezy pokazywał same zera.
Oczywiście cały czas kontaktowałem się z Leszkiem sp6fre i informowałem go o postępach. Po analizach występującego u mnie błędu Leszek stwierdził, że to sprawa ustawień początkowych dla epromu. Przysłał mi wsad ver.1.0 z wpisanymi ustawieniami początkowymi zalecając zaprogramować Atmega8
najpierw wsadem ver.1.0 następnie włożyć go do syntezy i w Setup ustawić
wszystkie ustawienia następnie zapisać (środkowy klawisz), a następnie
bez zmiany fuse bitów zaprogramować wsadem ze strony. Pewne kłopoty sprawił też procesor Atmega8-16. Powyższą operację przeprowadziłem
kilkakrotnie bez efektu. Byłem już zniechęcony ale zmieniłem w koncu procesor na Atmega8-PU i wszystko zagrało. Po tych operacjach
synteza ruszyła i pracuje. Niestety nie przeprowadziłem prób z radiem bo
nie było kiedy. Z różnych przyczyn musiałem te próby odłożyć.
Jeśli chodzi o funkcjonalność to od początku wiedziałem co chcę zrobić
i kilka razy czytałem opis i posty na tym forum. Zatem ma ona wszystko
to co potrzebne. Szybkie przejście na pasma można załatwić wpisując do pamięci częstotliwości a poza tym jest szeroka gama kroków. To jest moja subiektywna ocena a bajerów zawsze może być więcej.
Dziękuję koledze Leszkowi sp6fre za pomoc w uruchomieniu syntezy.
Pozdrawiam - Tadeusz sp3vpa.
11-11-2010 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Synteza na układzie Si-570 - SP3VPA - 11-11-2010 20:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości