Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synteza na układzie Si-570
SP3VPA Offline
Tadeusz
**

Liczba postów: 56
Dołączył: 12-08-2009
Post: #73
RE: Synteza na układzie Si-570
Przepraszam za to, że niezbyt precyzyjnie wyraziłem się. Używam programatora
zrobionego przeze mnie na port LPT z buforem na 74HC244 - bardzo prosty
programator. Wsad zaś staram się wcisnąć do procesora Atmega8 za pomocą programu ISP Programmer 1.2.0.53. Podane w tym programie oznaczenia bitów
nieznacznie różnią się od opisywanych w necie. A opisy są następujące:
bity H - RSTDISBL, WDTON, CKOPT, EESAVE, BOOTSZ1, BOOTSZ0, BOOTRST
bity L - BOTLEVEL, BODEN, SUT1, SUT0, CKSEL3, CKSEL2, CKSEL1, CKSEL0
a fabryczne ustawienia to H - 11011001, L - 11100001 oczywiście dla tego programu. To chyba wszystko.
Tadeusz - sp3vpa.
Dzięki za te wklejone tabelki, bo znacznie ułatwiły mi porównanie i w zasadzie pomogły w ustawieniach bitów. Nie zmienia to jednak sytuacji: nie idzie ustalić częstotliwości w Setup. Jest możliwość ustawienia dzielenia, częstotliwości
chyba zegara - 124.000.00 i zapisania. Wszystkie klawisze działają, impulsator też. Założyłem taki prosty z jakiegoś radia samochodowego. Mam też zrobionego na Tiny13 chyba też działał. Nie ma jednak częstotliwości rzeczywistej a pomiar częstościomierzem jest trudny, bo częstotliwość skacze.
Nie wiem co jeszcze mógłbym dodać? Sprawdziłem przejścia bo czasem ścieżka może być przecięta lub pęknięta ale nic. Jutro sprawdzę jeszcze co wychodzi - oscyloskopem takim jaki mam , i zastanowię się co dalej. Jutro odpowiem co dalej ale skłaniam się do wysyłki.
Pozdrawiam - Tadeusz sp3vpa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2010 0:55 przez SP3VPA.)
08-11-2010 0:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Synteza na układzie Si-570 - SP3VPA - 08-11-2010 0:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości