Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synteza na układzie Si-570
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #64
RE: Synteza na układzie Si-570
Coś mi się wydaje, że częściowo jestem winien Twojej frustracji Angry
Jak napisałeś o bitach Fuse to sprawdziłem jak to jest na stronie i faktycznie podałem ustawienie bitów nie dla ATMega 8 a dla procesora ATiny 2313 - prawdopodobnie przeniosłem tą część opisu z innej publikacji. Dla ATMega 8 nie ma opcji wewnętrznego podziału zegara na 8 a takie ustawienie jest możliwe dla ATiny23113
Prawidłowe ustawienie bitów dla ATMega 8 wymaga aby dokonać zmiany, w stosunku do ustawień fabrycznych, na trzech pozycjach:
Fusebit KL na 01:6 CK 4ms delay
Fusebit A987 na 1110:1110 external XTAL
Fusebit G na 0: Preserve EEPROM when chip erase
Te oznaczenia pochodzą z Bascom-a z najprostszym programatorem SPI przez port LPT. Niestety, nie wiem jak to wygląda z użyciem innych narzędzi choć kiedyś analizowałem ustawienia dla PonyProg-a i wydaje mi się, że można było dość jednoznacznie stwierdzić które ustawienia są wzajemnie odpowiednie.
W szczególności ustawienie bitu A987 ma istotne znaczenie. Dla pracy z zewnętrznym rezonatorem kwarcowym można zaprogramować również ustawienie 1111:1111 czyli takie jakie prawdopodobnie zrobiłeś ,ale dla tego ustawienia zwykle miałem kłopoty z pracą mikrokontrolera. Dość długo nie mogłem dojść dlaczego układy Mega 8 raz działały, raz nie, zanim odkryłem, że jedyne stabilne ustawienie dla zewnętrznego kwarca to 1110:1110. Z tym ustawieniem udawało mi się 'przeciągnąć ATMega 8 do 20MHz częstotliwości zegara.
Mam nadzieję, że uda Ci się przeprogramować układ. Oczywiście w ostateczności możesz liczyć, że sam zaprogramuję Ci układ i w takim wypadku proszę o kontakt na mój adres e-mail.
L.J.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2010 17:23 przez SP6FRE.)
07-11-2010 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Synteza na układzie Si-570 - SP6FRE - 07-11-2010 16:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości