Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synteza na układzie Si-570
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #59
Sad RE: Synteza na układzie Si-570
Moje zniesmaczenie opisem układu Si 570 powiększa się :-(
Właśnie siedzę i modyfikuję kod sterowania układem i otrzymuję zadziwiający wynik bo jeśli stosuję się do reguł podanych na stronie 16 opisu (1. Freeze DCO..., 2. Write the new freq....., 3.Unfreze the DCO...., ) to uzyskuję stukanie podczas strojenia a kiedy pominę punkty 1 i 3 a w zasadzie wystarczy nie wykonywać punktu 1 to wszystko chodzi bardzo płynnie.
Po sprawdzeniu wielu kombinacji ustawień rejestrów 135 i 137 poddaję się ;-( Ograniczam algorytm sterowania do wpisania nowych wartości do rejestrów 7-12 oraz omijam szerokim łukiem bit 4 w rejestrze 137.
Na koniec dodam, że ze względu na ekstremalnie złą propagację na niższych pasmach próby wykonywałem w paśmie 14MHz co jest również sporym zaskoczeniem (dawno nie zagladałem na pasma a tu taka niespodzianka).
Ważne, że strojenie działa płynnie więc ma sens dalsze rozwijanie projektu ;-)
L.J.

Zrobiłem szybko nagranie przestrajania już po korekcie oprogramowania do sprawdzenia pod adresem:
strojenie 500/50/5Hz
Nagranie ma ok. 38 sek, pierwsza 1/3 nagrania to strojenie z krokiem 500Hz, część środkowa to przestrajanie z krokiem 50Hz a ostania 1/3 nagrania to strojenie z krokiem 5Hz.
Dla porównania nagranie ze stukami:
stuki podczas strojenia
Zmiany przestrajania ustawione były tym razem wyłącznie na 5Hz. Jak słychać każda zmiana częstotliwości to silny stuk co czyni odbiór nieznośnym.
L.J.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2010 21:21 przez SP6FRE.)
01-09-2010 19:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Synteza na układzie Si-570 - SP6FRE - 01-09-2010 19:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości