Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synteza na układzie Si-570
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #24
RE: Synteza na układzie Si-570
Z pomocą Rafała (sq4avs) i Marka (sp4elf) i ja stanę się wkrótce dumnym posiadaczem tego układu ;-)
Po deklaracjach kolegów pora chyba i na mnie. Moja konstrukcja będzie bezpośrednio nawiązywać do wcześniejszej konstrukcji TinyDDS:

http://lx-net.pl/hr/dds/tiny_dds.html

Mechanika będzie dokładnie taka sama z możliwością bezpośredniego montażu na płycie czołowej, z wyświetlaczem 2*16 oraz 5 lub 6 klawiszami
Układ jest dość prosty, powstał na potrzeby prostych, dwupasmowych urządzeń z przemianą ale na początek będzie miał następujące funkcje:
- przełączanie emisji
- sterowanie pasm
- przełączanie VFO 1 i 2
- zrównanie VFO 1 i 2
- zmiana kroku przestrajania
W dalszej perspektywie myślę o zapamiętaniu kilku częstotliwości, BFO, CW delay, IF, N/O offset. Ja również użyję ATMega 8 więc poprę kolegów w stwierdzeniu, że raczej z wymienionego wcześniej "koncertu życzeń" na temat funkcji generatora uda się to co każdy uważa za najważniejsze oraz kilka dodatkowych drobiazgów.
Ja jestem z resztą zwolennikiem możliwie dużej prostoty i intuicyjności działania urządzeń. Ideałem dla mnie jest urządzenie, którego opanowanie nie wymaga manuala ;-)
Na pokazanych zdjęciach widać konstrukcję TinyDDS w różnych fazach realizacji i zastosowaniach. Początkowo planowałem nawet 3 klawisze ale ilość potrzebnych funkcji wymagała wchodzenia do menu niższego rzędu co utrudniało sprawne działanie urządzenia. Jednym z moich pomysłów jakie stosuję to brak przełącznika pasm ale za to mam przełącznik kroku sterowania od 10Hz do 1MHz co pozwala na szybką zmianę częstotliwości ale również ma możliwość dostrojenia z dowolną dokładnością.
L.J.
L.J.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2010 9:22 przez SP6FRE.)
23-06-2010 9:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Synteza na układzie Si-570 - SP6FRE - 23-06-2010 9:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości