Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy będą zakłócenia od fotowoltaiki ?.
SQ9KCX Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 16
Dołączył: 10-02-2020
Post: #14
RE: Czy będą zakłócenia od fotowoltaiki ?.
Tylko dlatego się obawiam takich rzeczy bo się nasłuchałem na pasmach (kilka razy słyszałem) jak niektóre nowoczesne rzeczy potrafią siać. Poczekam zobaczę (albo nie, bo jak nic się nie pojawi to się nawet nie dowiem czy owa technika działa czy nie).
Poza tym tak jak mówiłem nigdy się takimi rzeczami nie zajmowałem ani nie interesowałem ale jak widzę że się coś dzieje w tym temacie (to tak troszkę) zastanawia mnie taka rzecz, czy ta cała fotowoltaika to (w naszym klimacie) naprawdę jest tak wielce opłacalna (bo jedni mówią tak a inni inaczej), ja sam "nie bardzo to widzę" ale to moje myślenie, (!i nie mówię tu o chwilowym awaryjnym zasilaniu! pochodzącym od paneli, takim że w dzień ci naładuje akumulatory a wieczorem możesz sobie podłączyć coś na 12V albo jakąś małą przetwornice na 230V, bo to - to myślę że jest bardzo fajne rozwiązanie dla własnych domowych potrzeb, takie bardzo amatorskie) tylko o tą całą dystrybucję do sieci, te całe naddatki wyprodukowanej przez panele energii, sprzedaż , umowy na lata, dofinansowania itd. Może faktycznie gdyby na KAŻDYM domu było takie coś to wtedy by można mówić o ochronie środowiska itd itd. Ciekawe jak to się będzie rozwijać bo ostatnio nawet widziałem ogłoszenie o wydzierżawianiu działek pod panele, a z drugiej strony też się przewinął temat (w internetach) o nieopłacalności spowodowanej jakimiś podatkami czy "cóś" ale nawet w to nie wchodziłem.
16-09-2021 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy będą zakłócenia od fotowoltaiki ?. - SQ9KCX - 16-09-2021 11:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości