Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy będą zakłócenia od fotowoltaiki ?.
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 670
Dołączył: 13-01-2015
Post: #9
RE: Czy będą zakłócenia od fotowoltaiki ?.
Koledzy, wielu krótkofalowców ma u siebie instalacje fotowoltaiczne i nie narzeka na zakłócenia. Ja tez mam 8 kW i nie ma problemu... jak już to sieje lampa ledowa a nie inwerter. Kolejna sprawa, instalacja pracuje w dzień, a w nocy nie - nawet jakby był jakiś problem to po zmroku nie może być żadnych zakłóceń łatwo zatem zweryfikować czy są od instalacji fotowoltaicznej....
Najwięcej jak zawsze dyskutują ci co nie mają instalacji i doświadczenia w tym zakresie - i nie chcę tu nikogo urazić, ale tylko ci co mają instalacje lub się nimi zajmują mogą coś rzetelnego powiedzieć, reszta to teoretyzowanie.
Ale, ale... jednak jest.... wszystko zależy co zakłada sąsiad. Jeśli typowy inwerter stringowy jakie głównie się zakłada to powinien być spokój.. ale jeśli inwerter (nie napiszę z nazwy) który ma komunikację z optymalizatorami po kablu DC to może być problem.
Oto fragment instrukcji montażu producenta.. cyt: "Ten sprzęt generuje, wykorzystuje i może emitować energię o częstotliwości radiowej oraz, jeśli nie będzie zainstalowany i używany zgodnie z instrukcjami, może powodować szkodliwe zakłócenia dla komunikacji radiowej (!!!!). Jednak nie można zagwarantować, że zakłócenia nie będą występować w przypadku prawidłowej instalacji (!!!!). Jeśli sprzęt powoduje szkodliwe zakłócenia odbioru radiowego lub telewizyjnego, co można potwierdzić, wyłączając i włączając sprzęt, zalecamy próbę wyeliminowania zakłóceń, poprzez zastosowanie jednego lub kilku następujących środków:... itd.."
Czy robi czy nie robi zakłócenia można sobie dopowiedzieć... (!!!!) - dodane.
A także co do niektórych mikroinwerterów koledzy zgłaszali zastrzeżenia. Na szczęście na mikroinwertery rzadko kto się decyduje (chyba że handlowiec mu wciśnie)...

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2021 21:15 przez SP9LVZ.)
10-09-2021 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy będą zakłócenia od fotowoltaiki ?. - SP9LVZ - 10-09-2021 21:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości