Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ILER-20 v3 QRP SSB Transceiver Kit
SQ5DTL Offline
Grzegorz
**

Liczba postów: 90
Dołączył: 28-09-2020
Post: #5
RE: ILER-20 v3 QRP SSB Transceiver Kit
Dzień dobry, "Iler" odbiera i nadaje!

Na razie w warunkach "laboratoryjnych" pod sztucznym obciążeniem i ze źródłem sygnału audio pochodzącym z generatora akustycznego 1kHz.

Wycisnąłem z niego 4,9W (wskazania z miernika mocy) zaś 4,86W jest to wynik z wyliczenia zgodnie ze wzorem P=〖Vrms〗^2/R

Napięcie zasilania 12,5V. Pobór prądu powyżej 1A podczas nadawania zaś 0,2A podczas odbioru.

W chwili obecnej czekam na dwa rodzaje mikrofonów z AGC, będę je testował niebawem.

Co do odbiornika na kawałku druta odebrałem rosyjskojęzyczną stację pracującą w okolicach 14,174MHz, oraz CW mniej więcej na 14,025MHz.

A teraz chciałbym przytoczyć pewną krótką zabawną (godzinę temu nie było mi do śmiechu Tongue) historię związaną z "Iler-em".

Podczas strojenia pomyliłem cewki, indukcyjność w torze odbiornika stroiłem podczas nadawania a indukcyjności w torze nadajnika stroiłem podczas odbierania. Nie wiedziałem czemu mam tylko 0,7W mocy. Człowiek uczy się całe życie Wink

Następna aktualizacja to już chyba będzie podczas finału jak zamknę całość w obudowie (bardzo nie lubię tego robić, nie mam takich zdolności, przystosowywanie obudowy do danego urządzenia zawsze u mnie wywołuje podwyższenie ciśnienia).

Wynik z oscyloskopu:
[attachment=16831]

"Stół laboratoryjny" (niestety nie mam za wiele miejsca w domu):
[attachment=16832]

73! , Grzegorz
23-01-2021 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: ILER-20 v3 QRP SSB Transceiver Kit - SQ5DTL - 23-01-2021 13:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości