Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dowolne podłaczenie plusa i minusa do każdego urządzenia
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #44
RE: dowolne podłaczenie plusa i minusa do każdego urządzenia
Witam!

Dziękuję za powtórkę z rysunku ale dobrze, że załączyłeś link bo wprawdzie teraz rysunek się otwiera ale jest w takiej postaci:

İmage

Nie było moim zamiarem negowania takiego faktu jak mostek lampowy tym bardziej, że wspomniałem o tłukącym mi się gdzieś w pamięci takim rozwiązaniu z oddzielnymi obwodami żarzenia. Chodziło mi bardziej o ten rysunek ;-)

A w temacie grzebaczy, tu tkwi sedno problemu, że niby wszystko wiadomo, że wprawdzie dioda leży dokładnie w prawej, górnej przegródce skrzyneczki z manelami, że teorię ma się w małym palcu a samemu nie raz wytykało się koledze, że pomylił biegunowość.
To i tak za mało, rasowy grzebacz nawet jak ma już taką diodę szeregową w układzie to i tak dołączy zasilaine za diodą bo w ten sposób przecież sprawdzi jednocześnie czy ona działa.
Słowem, "no risk no fun" jak mówili starożytni Rosjanie i litości, zamknijmy już ten wątek ;-)

L.J.
19-06-2020 17:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: dowolne podłaczenie plusa i minusa do każdego urządzenia - SP6FRE - 19-06-2020 17:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości