Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dowolne podłaczenie plusa i minusa do każdego urządzenia
SP8GSC Offline
Krzysztof
**

Liczba postów: 77
Dołączył: 25-05-2020
Post: #21
RE: dowolne podłaczenie plusa i minusa do każdego urządzenia
Nie wiem co za dziwna CB-wska moda wyśmiewania wszystkiego panuje na tym forum? OK róbcie sobie absurd z tego co powiedział kol. Krzysztof, ja nigdy nic takiego nie stosowałem, nie zastosuje i nie mam zamiaru zastosować, bo mnie urządzenia półprzewodnikowe W OGÓLE nie interesują.
Sposób z bezpiecznikiem jest nie na temat, bo chodzi o to żeby urządzenie z odwrotnym podłączeniem działało.
Jedyną sensowną alternatywą są dwa przekaźniki, ale kto o zdrowych zmysłach montowałby coś takiego na płytce w czasie prób?
Zamiast diody powodującej zwarcie można zastosować diodę w szereg szczególnie w przypadkach gdy spadek napięcia na diodzie nie ma żadnego albo większego znaczenia. Taką diodę montuje się na płytce i do niej dołącza się plus zasilania (gdy urządzenie zasilanie jest plusem) - to dla początkujących.
Ale w takim układzie urządzenie podłączone odwrotnie nie będzie działać, a w przypadku mostka będzie działać (szczególnie w przypadkach gdy spadek napięcia o 0,7 V nie ma znaczenia).
Jeśli sposób zasilania przez mostek Gretza do czegoś się komuś przyda niech go zastosuje, a jak komuś wydaje się to absurdem to niech nie stosuje i zachowa swoja opinie dla siebie. Przecież jasne jest, że na diodach będzie spadek napięcia (można na taka okoliczność podnieść tymczasowo napięcie w zasilaczu warsztatowym).
Poproszę jeszcze o schemat na FET-ach, bo może z powodu braku spadku napięcia, będzie lepszy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-06-2020 18:27 przez SP8GSC.)
15-06-2020 11:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: dowolne podłaczenie plusa i minusa do każdego urządzenia - SP8GSC - 15-06-2020 11:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości