Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
SQ8GUO Offline
Waldek
**

Liczba postów: 85
Dołączył: 15-06-2011
Post: #65
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
(02-05-2020 2:27)SQ9RFC napisał(a):  Gdy zrobię napiszę.
Super, dzieki Jurek. czekam cierpliwie. Na spokojnie to bede go rabotal pewnie w drugiej polowie czerwca lub w lipcu. Ale chcialbym do tego czasu wiedziec jak z detalami, coby sie sprawa nie rozwloklaSmile

Ja wracam do Polyakova i malymi kroczkami cos tam sie ucze. Wczoraj zaczalem czytac wszystko od poczatku w wyniku czego udalo mi sie naumiec jak robic i mierzyc obwody rezonansowe do Poljakowa swoim NWT. Dla wielu prostackie podstawy, ale cieszy mnie kazdy maly kroczek do przodu.

Zrobilem cewe powietrzna z rownoleglym kondensatorem 300p dajacy mi ostry ksztalt BPF-a, ale tak na zgrubne proby, to choc karkas 25mm to wydaje mi sie ze na 7mm z rdzeniem nie jest wcale lepiej. Sprawa wymaga dalszych testow, bo cewka byla naprawde prowizoryczna (drugie uzwojenie - sprzegajace).

Lezy mi na stole i znow na nim slucham. Bardzo lubie DC Lidia, bo po zamianie kondensatorow w VFO jest naprawde stabilnie, natomiast ten Poljakow to jest bajka. Mam wrazenie ze jest znacznie bardziej czuly (w Lidii jest zdaje sie ARW wiec to tez moze miec troche do rzeczy).

OK, nie nudze. po malu sie kreci.
Sukcesow Jurek. dzialaj na pasmach.
Ja slucham KF a jak juz gadam na FM.
czesc
02-05-2020 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019 - SQ8GUO - 02-05-2020 19:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości