Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
SQ8GUO Offline
Waldek
**

Liczba postów: 85
Dołączył: 15-06-2011
Post: #63
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
(12-09-2019 10:19)SQ9RFC napisał(a):  Aby radio cieszyło trzeba dorobić nadajnik. Tutaj jest kłopot bo generator pracuje na połowie częstotliwości nadajnika i trzeba zastosować sztuczkę z wykorzystaniem harmonicznej. Polyakov w swoich konstrukcjach opublikował kilka takich rozwiązań.
Tak sobie pomyślałem, że zaprojektuję dla kolegi PCB i zrobię w Chinach, ale to nie jest dobre rozwiązanie, to jest pójście na łatwiznę. Trzeba będzie się nauczyć projektować płytkę, potem ją wyprasować, pociąć, powiercić, uruchomić i obudować. Obsadzenie elementami Chińskiej płytki niczego nie nauczy.

Jurek,
mozesz podeslac linki/schematy tych wzmacniaczy co by nadawaly sie do tego RX-a?
Ja swoj pierwszy mW-owy QRPp popelnilem (z marnym skutkiem, ale jest jeszcze pole do poprawy), natomiast ciekaw jestem co ty tam masz do pokazania?
Najchetniej bym cos zmontowal na pajaka i na tym sie pouczyl o co we wzmacniaczach/driverach chodzi.

Pozdrawiam i ciekaw jestem jak u Ciebie sprawy w kwestii Polyakova ida?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2020 15:59 przez SQ8GUO.)
01-05-2020 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019 - SQ8GUO - 01-05-2020 15:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości