Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filtr kwarcowy drabinkowy - segregacja kwarców
SP6RLW Offline
Stanisław
**

Liczba postów: 55
Dołączył: 16-10-2017
Post: #94
Wink RE: Filtr kwarcowy drabinkowy - segregacja kwarców
Witam. Więc sprawa ma się tak. W miedzy czasie dostałem maila od autora:
-Next, assuming the software is programmed correctly into the mega328, the value set for IFOFFSET will affect the VFO frequency, not the BFO. That is set currently by the value used for USBCIO (See line 337). So, if that value has not been correctly set or changed, you will not hear any tone change.
Wszystko zrobiło się jasne, gdzie ustawia się pilota do nośnej. Ten parametr IFOFFSET to chyba chodzi o to w którym miejscu nosna ustawia sie w paśmie 20m i powyżej. BFO ustawiłem na 6'551'450Hz, IFOFFSET na 6'554'650Hz. Po skompilowaniu pliku i zaprogramowaniu procka Bartek ruszył od razu. Szerokość pasma w tym miejscu wynosi 3,2kHz. Uważam tego DDS-a za conajmniej dobry. Szczególnie do pracy w terenie. Pobór prądu to niecałe 30mA. Można podświetlenie podłączyc przez wyłącznik i wyłączyc podświetlenie, jeszcze odrobinę więcej się zaoszczędzi prądu. Czy radzicie żeby BFO odniżyć jeszcze niżej?. W tej chwili jest to na zboczu, około 300Hz poniżej punktu -6dB
Strojenie DDS-a wygląda u mnie tak"
- w pasmach 160m do 30m f= VFO + IFOFFSET
- w pasmach 20m do 10m f= VFO - IFOFFSET
Jeśli dobrze rozumiem to w paśmie 20m do 10 m następuję przeniesienie nośnej na drugie zbocze i w rezultacie odwrócenie, czyli dola wstęga zamienia się na górna wstęgę. czy dobrze myślę? jeśli chodzi o miernik częstotliwości to wykonałem go wg S53MV. Zamiast kwarca dałem generator z termostatem, dostrajany napięciowo, wmontowałem go w styropian a następnie w obudowę z cieńkiej blaszki. Kalibrowałem go kalibratorem, sygnałem z satelity. Dokładność miernika częstotliwości przy 10MHz po kilku minutowym wygrzaniu wynosi 1Hz.
-Do SQ5KVS mam na imie Stanisław tylko nie wiem gdzie to wpisac w profilu. szukałem ale nie mogłem znaleźć miejsca gdzie. Jeszcze raz w załączniku charakterystyka mego filtra kwarcowego żeby nigdzie nie szukać
Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i proszę o dalsze podpowiedzi i uwagi
Stanisław, Wrocław

Jest juz imię


Załączone pliki
.pdf  filtr bartek1.pdf (Rozmiar: 17.38 KB / Pobrań: 547)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2020 0:52 przez SP6RLW.)
05-03-2020 0:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Filtr kwarcowy drabinkowy - segregacja kwarców - SP6RLW - 05-03-2020 0:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości