Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filtr kwarcowy drabinkowy - segregacja kwarców
SP6RLW Offline
Stanisław
**

Liczba postów: 55
Dołączył: 16-10-2017
Post: #77
RE: Filtr kwarcowy drabinkowy - segregacja kwarców
Witam.
Dopasowanie z tranzystorem do filtra kwarcowego musiałem usunąć, to co wnosiło to dopasowanie o 3dB większy poziom to były to szumy. Czułość dużo się zmniejszyła i były duże szumy. Wstawiłem znowu dopasowanie to co miałem, czyli filtr PI. W załączniku dopasowanie z heterodyną przy poziomie sygnału z NWT -20dB. Podałem sygnał -20dB bo przy tym poziomie sygnału poziom sygnału przenoszenia filtra kwarcowego był największy. Zwiększając poziom na -10dB i na 0dB poziom sygnału przenoszonego przez filtr kwarcowy spadał. Również spadał poziom sygnału przenoszonego przez filtr kwarcowy gdy zmniejszałem poziom sygnału z NWT. Przy podanym poziomie sygnału z NWT -50dB, pozim sygnału przenoszonego przez filtr kwarcowy wynosił -55dB, czyli niewielki pagórek. Wcześniejsze charakterystyki przenoszenia filtra kwarcowego były inne bo nie zauważyłem że PR-ek zrównoważający 1Mom (był 5k) przy US1 (TBA120S) który jest włączony w szereg z rezystorami 680k pomiędzy 7n. i 9n. Wydaje mi się że dopasowanie jest dobre i prawidłowe przenoszenie charakterystyki filtra kwarcowego, pozostaje jedynie ewentualnie poszerzenie pasma przenoszenia filtra kwarcowego, no i zwiększenie mocy bo przy koło 4W nikt mnie nie usłyszy. Proszę kolegów o wypowiedz.
.pdf  Z heterodyną.pdf (Rozmiar: 17.87 KB / Pobrań: 586)
.pdf  Bartek - SP2JQR.pdf (Rozmiar: 343.38 KB / Pobrań: 563)
24-05-2019 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Filtr kwarcowy drabinkowy - segregacja kwarców - SP6RLW - 24-05-2019 23:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości