Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poziom merytoryczny Świat Radio
HF8V Offline
Tomek(ex SP8WJT)

Liczba postów: 73
Dołączył: 27-01-2013
Post: #42
RE: Poziom merytoryczny Świat Radio
W dzisiejszych czasach każdy kto pisze kod, lub konstruuje jakieś urządzenie elektroniczne bazuje w jakimś stopniu na pracy innych, nie ma "genialnych wynalazców" (lub rzadko), tu bardziej chodzi o dotarcie do fachowej wiedzy rozproszonej w internecie. Mam wrażenie Macu że chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodziło Tomkowi Smile) Często bywa tak że im błachszy i wtórny krókofalarski projekt tym bardziej jest obwarowany zastrzeżeniami, co mnie też śmieszy, a firmy mają profesjonalistów, one sobie poradzą.

Co do meritum, każdą organizację tworzą ludzie, kiedy jest to skostniałe, zasitwione i skłócone wzajemnie towarzycho to po prostu ludzie nie chcą do niego należeć. Dla mnie także to nie kwestie finansowe grają problem , tylko popieranie takiego układu, de facto niewybieralnego, z kumoterstwem, aferami, nieliczeniem się z członkami, przewałami ze sprzętem itd... choć wiele lat należałem do PZK a nawet jakimś cudem kiedyś dawno temu wybrali mnie na członka komisji rewizyjnej OT. Chyba po prostu zraziłem się ...

I zgadzam się że pieniądze (komercjalizacja) zabijają krótkofalarstwo , które zresztą przypominam, ma wpisane w przysiędze krótkofalowca działalność dobrowolną i niekomercyjną. Są tacy którzych aż łapki świerzbią aby na tym zarabiać i jeszcze mieć fanów którzy będą im klaskać na pasmach, jakie to jest wspaniałe, a tu nie tędy droga. Byli tacy "krotkofalowcy" i są nadal, na szczęście ludzie zagłosowali nogami i ich plany spełzły na niczym...
07-02-2015 5:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Poziom merytoryczny Świat Radio - HF8V - 07-02-2015 5:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości