Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modyfikacja odbiornika EKD-300
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #8
RE: Modyfikacja odbiornika EKD-300
Wolna wola. Jak Tobie to odpowiada to ja nic więcej nie mam do dodania. Ale ja gdybym chciał to zrobic to popełnił bym inne rozwiązanie. Mianowicie , tam u góry jest 200kHz równiótkie z syntezy. Powielił bym to dwa razy i pomieszał z tym 70 MHz. Otrzymał bym 70,400 MHzi podał na mieszacz. Tylko zachodzę w głowę dlaczego tego fabrycznie nie zrobiono ?? I nic mi nie przychodzi do głowy oprócz "zmylenia przeciwnika", bo CW wskazuje idealnie ! Na środku panoramy jest to co jest w rzeczywistości , tylko SSB się nie zgadza.

Podobnie planowałem odtworzyć dolną wstęgę w EKV 13. Sygnał 200 kHz razy dwa, potem od tego odjąć sygnał górnej wstęgi i to co uzyskamy podać na detektor SSB. Trochę z tym roboty ale sygnał "generatora " na LSB byłby taki jak trzeba. Policzmy: 200 kHz x2 =400 kHz 400kHz - 201,5 kHz = 198,5 kHz. Wystarczy to przepuścic przez dwa stopnie rezonansowe LC i mamay czyściutki sygnałek o własciwej fx. Bo trzeba zauważyc jedno , że TUTAJ górna wstęga ma wyższy kwarc do nosnej jak dolna ! Tak policzyli Niemcy ten projekt i tak zostało - hi. Powodzenia z tym radiem ! Niech Ci długo i dobrze służy.
15-02-2015 10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Modyfikacja odbiornika EKD-300 - SP3SUZ - 15-02-2015 10:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości