Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oscyloskop cyfrowy czy analogowy?
SQ8AQU Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 16
Dołączył: 19-03-2010
Post: #9
RE: Oscyloskop cyfrowy czy analogowy?
(27-03-2012 23:17)SP3NYF napisał(a):  Również jestem na etapie przygotowań do budowy. W ramach wolnej gotówki i wolnego czasu gromadzę elementy do płytki z AVT. Będzie z tego - jak myślę - fajne, podręczne urządzenie.

Widzę, że jest nas w takim razie więcej budujących. Może warto było by założyć osobny wątek na ten temat i tam wymieniać doświadczenia.

Skoro jednak temat padł już tutaj, to pozwolę sobie zadać jedno pytanie Rafałowi SQ4AVS - mianowicie czy jest gdzieś udostępniony w sieci projekt płytek analizatora w formie edytowalnej?
Znam tylko to, co jest do zassania na elportalu, ale robienie zmian tam jest możliwe tylko jako photoshopo-gimpowate robótki ręczne.
Płytki chciałem trawić sam ponieważ potrzebuję na płytce mieszaczy podmienić obudowę generatora 100MHz oraz dołożyć stabilizator liniowy 3V3 (mam ten gen w DILu 8 w wersji 3V3) - to jeszcze chyba udało by się "przemalować" w maskach, ale...
Druga modyfikacja jaką chciałem zrobić to zmiany w filtrach p.cz. - z oryginału chciałem zostawić 300kHz ceramika, natomiast filtry kwarcowe chciałbym wykonać dwa, jako 6-cio kwarcowe drabinki - jeden o szerokości 300Hz; drugi w okolicach 10, 15kHz, wszystkie przełączane 6-cioma miniaturowymi przekaźnikami. To już jest dość karkołomne zadanie jako "malowanka".
Pozdrawiam,

Jakub SQ8AQU
28-03-2012 0:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Oscyloskop cyfrowy czy analogowy? - SQ8AQU - 28-03-2012 0:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości