Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VFO / VXO.... Jak to zrobić?
SP2FP Offline
PAWEŁ
***

Liczba postów: 183
Dołączył: 01-11-2009
Post: #19
RE: VFO / VXO.... Jak to zrobić?
Witam ponownie . Rezonator dotarł . Włożyłem go też w obudowę po kwarcu wyprowadzając skrajne nogi na zewnątrz a środek do obudowy . Rezonator niestety ma kondensatory 2x30pf. dryf generalnie do przyjęcia . Nie mam termometru z sondą ale podgrzewanie rez. palcami powodowało dryf około 50-100 hz później stawało , i nawet lekkie podgrzewanie lutownicą nie powodowało dużego dryfu . Prawdopodobnie dość równa charakterystyka jest w przedziale 30-50st . Niestety żeby nie było za pięknie maksymalne przestrajanie to 120 kHz a na zwykłym bez kondensatorów mogłem uzyskać prawie 400 kHz Układ z linku "cqhamru" działa dość poprawnie, ale przestrajanie max 100 kHz . Obydwa rodzaje generatorów po dobraniu punktów pracy ( prki w trzech elektrodach) dają harmoniczne poniżej 40 db bez filtrowania . Zwykły schemat (popularny) daje tylko 20-25 db odstępu dla 2giej harmonicznej . Jestem w trakcie wykonywania takiej wersji http://www.qsl.net/va3iul/Push-Push_VFO/...sh_VFO.pdf ale jeszcze nie działa w całości . Zobaczę co mi z tego wyjdzie . Tak czy tak bez stabilizacji termicznej będzie ciężko , a poza tym czym lepszy rezonator tym mniejszy jego zakres przestrajania - przynajmniej w tym przypadku Smile
25-11-2013 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: VFO / VXO.... Jak to zrobić? - SP2FP - 25-11-2013 22:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości