Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
TG50 Offline
Józef
***

Liczba postów: 178
Dołączył: 20-11-2009
Post: #46
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Jakoś cicho było ostatnio w temacie Husarka dlatego cieszy mnie że prace jednak postępują swoim tempem.
Wielu kolegów preferuje konstrukcje jedno płytowe takie jak Piligrim czy US5MSQ, mi jednak bardziej pasuje rozbicie na kilka oddzielnych modułów funkcjonalnych. Wraz z rozwojem konstrukcji łatwiej będzie coś przerobić i wymienić, "upychanie" w obudowie radia też jest łatwiejsze przy mniejszych płytkach. Wadą jest trochę większa ilość okablowania ale to chyba nie problem.

Nie przepadam za elementami smd w konstrukcjach amatorskich ale toleruję 1206 jako nieuchronną konieczność. Podoba mi się również to, że montaż na płytkach jest dość luźny, nawet od strony smd. To duże ułatwienie dla budujących w porównaniu np. z Piligrimem gdzie musimy pilnować kolejności montażu aby nie mieć kłopotów.

Wydaje mi się, że w przyszłości bardzo pomocne byłoby zdjęcia, rysunki rozmieszczenia poszczególnych modułów w obudowie tak aby połączenia były najkrótsze a moduły nie zakłócały się wzajemnie. Popatrzmy na stare opisy budowy lampowego SP5WW czy późniejszej wersji na półprzewodnikach, rysunki obudowy, rozrysowany front, podane wymiary, to dobre zwyczaje do naśladowania.
20-08-2012 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - TG50 - 20-08-2012 17:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości