Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwa rodzaje wojskowego kabla PKL !!!
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #16
RE: Dwa rodzaje wojskowego kabla PKL !!!
A ja właśnie odwrotnie! Zalecam odłozyć te trzy stówki i kupić w hurtowni elektrycznej przewód Dy 1x 2,5 "kwadrat" za trzy stówy mamy przewodu na delte 3x 56 metrów jaka mam ja oraz zostanie jeszcze na kilka dipoli dla chetnych. Ten przewód mam rozciagniety na wysokości piatego pietra i słychać na tym naprawdę sporo. PKL nie jest dobrym rozwiązaniem bo propagacja w stali jest inna niż w miedzi i owszem ustrojstwo nawet ma rezonans na 3,5 ale nie wiemy który to z rezonansów. Poza tym owszem drutu miedziane w towarzystwie stalki to wzmocniona konstrukcja ale PKL ka peka po roku dwóch i robi się sito, czyli miedź się utlenia i zostaje sama stalka. Jaki efekt? Wiadomo , szukanie rezonansu na nowo bo sie SWR nie zgadza. Ja swego czasu miałem dipola 2x 19,65 metra na 3,5 MHz również z Dy tu ale 1x 1,5 mm kwadrat. Śmigało to wysmienicie ! Powieszone na jednej żerdce 5 metrowej jako InV. Pogadajcie z elektrytkami tam bywa tak ze czasem takie kawałki po 20 metrów to są "zrzyny" po wiekszej robocie. Takie dwa kawałki i mozna szaleć. A jak sie kupi tego więcej to delta wychodzi świetna. Wytrzymałość tego przewodu ( 2,5 mm kwadrat) jest przeze mnie zaplanowana na wiatr o prędkości 200 km /h. Wytrzyma " z palcem" W koncu taki drut to powróz jak na byka. Szkoda roboty z PKL ką. Zróbcie taki eksperyment - na znanym rdzeniu nawincie BAL-UN 1:4 najpierw PLK ka a potem Dyt em. Porównajcie który leprzy , zobaczycie czy sie myliłem.
05-04-2019 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Dwa rodzaje wojskowego kabla PKL !!! - SP3SUZ - 05-04-2019 21:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości