Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolnostojące wysokie maszty do anten.
SP5CII Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 194
Dołączył: 14-12-2009
Post: #18
RE: Wolnostojące wysokie maszty do anten.
Potwierdzam wyładowania wtórne!!! wszystkie elementy metalowe muszą być połączone z sobą i masztem,jak przyłoży-pooglądaj moje zdjęcia takich przypadków na Elektrodzie (karty abonenckie-dipol), wyrwane okno ,strop i wypruta z pod tynku cala instalacja elektryczna i facet się musiał tłumaczyć energetykom bo po liczniku została tylko tarczka a oni chcieli mieć go kompletny hihi. Drgania masztu jak przeniosą się na budynek będziesz miał problem z budynkiem chyba ze dobrze zbrojony wieniec ze zdjęcia wynika że przymocowałeś go do budynku.
Czy wykonałeś uziom fundamentowy -bednarka pod ławami,zwój krótko zwarty, uziom powinien mieć<niż 5om (pod ławami wychodzi ok 0.5 oma).
Bezpośrednie trafienie w maszt stopi aluminium miałem taki przypadek w wojsku jak piorun przywalił wszystko się zawaliło prąd płynący to ok 400kA !!!!,dwa elementy odparowały nie było śladu po nich.
Może wykonałeś dobrze więc nie będzie się prosiło o karę hihi.
Opisane przypadki to fakty autentyczne nie wymyślone,mogę ci zdjęcia na pocztę wysłać ! robią wrażenie .
Jakieś dziesięć lat temu jak się związałem z telekomunikacją po radarach byłem na kursie P Sowy,problem wyładowań i ochrony wyłożył dokładnie większość nie zdaje sobie sprawy z problemu.
73!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2010 21:35 przez SP5CII.)
29-11-2010 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wolnostojące wysokie maszty do anten. - SQ7HJB - 12-11-2010, 15:02
RE: Wolnostojące wysokie maszty do anten. - SQ7HJB - 12-11-2010, 18:41
RE: Wolnostojące wysokie maszty do anten. - SP5CII - 29-11-2010 21:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości