HomeMade

Pełna wersja: Wolnostojące wysokie maszty do anten.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Pomysły? Inspiracje?
Kilka skręconych aluminiowych/duralowych rur... Da się kupić odcinki po 6m ? 3x6= 18 powinno wystarczyć.. Jakie średnice? jakie ścianki? Odciągi na 3 poziomach?

SQ7HJB

A ja coś takiego postawiłem przy domku.
http://sq7hjb.webpark.pl/maszt.htm
(12-11-2010 12:07)Jerzy_Mi napisał(a): [ -> ]Ciach.... Odciągi na 3 poziomach?

Konstrukcję usztywnioną odciągami nazywasz "wolnostojące" Confused
Maszt typu wieża to konstrukcja wolnostojąca np GSM.
(12-11-2010 15:02)sq7hjb napisał(a): [ -> ]A ja coś takiego postawiłem przy domku.
http://sq7hjb.webpark.pl/maszt.htm

O! ale super! to jakiś demobil z wojska chyba! widzą, że ma uszy do odciągów.. na korbę się go wysuwa? Na pewnym portalu jest kilku gości sprzedających maszty ale nie takie długaśne! Za ile i gdzie go zdobyłeś?

Wolno-stojące ... z odciągami, czy bez... jakie to ma znaczenie - to tylko słowa ... niejednoznacznie się wyraziłem ? Niech będzie odciągostojący ... lub bezodciągostojący ... na kawałku pustego placu ma stanąć i się nie wywalić.

SQ7HJB

Wysłałem info na PW, żeby nie robić reklamy. Przewidziane są 3 poziomy odciągów. Prawdopodobnie założę 2 poziomy. Maszt jest na górze przymocowany do krokwi i po wysunięciu nawet 2 segmentów bez odciągów jest stabilny. Narazie zawieszona jest na nim Delta w/g SP7LA, a co dalej czas pokaże.
Pozdrawiam
Właśnie do tej delty potrzebne mi te maszty Big Grin ale zbieg okoliczności. Tyle że potrzebne są raczej 3, chyba że masz ją pionowo. W dziale anten założyłem o niej nowy temat. Napisz jakie masz doświadczenia.
Taki maszt to jednocześnie fajny piorunochron.
Czy taki maszt wojskowy, aluminiowy, wysuwany (18 m) może przy okazji służyć jako piorunochron? Uziemiam go porządnie i nie wydaje kasy na odgromówkę domu.
To możesz srogo się zawieść, popatrz na sprzężenia galwanicznie i sprawdź coś co się nazywa strefową koncepcją ochrony
(28-11-2010 19:21)sq4avs napisał(a): [ -> ]To możesz srogo się zawieść, popatrz na sprzężenia galwanicznie i sprawdź coś co się nazywa strefową koncepcją ochrony

Maszt by stał 2 m od domu, przy 18 m wysokości i 45 st ochrony - pokrywa cały dom. Lepsze to niż nic, nie mam teraz żadnej ochrony. Dom stoi na szczecie sporego wzgórza 400m npm więc latem lekko się pietram. Pisząc o s sprzężeniu galwanicznym masz na myśli kontakt tych aluminiowych rur w miejscu gdzie się stykają podczas wysuwania? Będzie tam 'ciepło' podczas walnięcia. Czy taki maszt przetrzyma pioruna? Nie chciałbym się zawieść. Confused
A kabla antenowego nie poprowadzisz? Przebicia między masztem a kablem masz jak w szwajcarskim banku. Zreszto i tak potrafi pójś po ziemi. Wbrew pozorom maszt taki to też zagrożenie często w pobliżu siebie nie mieć nic niż wysoki budynek chroniony piorunchronem, sprzęga się galwanicze przez sieć zasilającą. Wpisz ochrona odgroma Andrzej Sowa dużo znajdziesz. Wyrównania potencjałów nie unikniesz.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie