Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tłumik o impedancji 50 Ohm 20 : 1
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 285
Dołączył: 05-10-2014
Post: #5
RE: Tłumik o impedancji 50 Ohm 20 : 1
Witam

Powracam do tematu tlumika bo tak na prawde ja jestem w tym temacie "zielony". Sprawa ma sie tak . Wejscie B miernika MC56, ktory ma modul wzmacniacza MCW2 A pozwala mierzyc sygnaly do 1 Ghz. Max napiecie wej to 1,2 Vpp impedancja wej 560ohm dla 70 Mhz i 30 ohm dla 1Ghz. Ten kanal mam uszkodzony ( w tej chwili mam juz kupione nowy modul wzmacniacza ) i aby nowy sie nie uszkodzil chce zastosowac tlumik. Jak zrodlo sygnalu chce uzyc analizator EU1KY zas miernik do pomiaru czestotliwosci w czasie kalibracji. Do ok 40 Mhz uzywalem wejscie A ktore moze mierzyc max nap 20Vpp ( 7 Vrms ) do 50 Mhz. Z nim nie mam problemu ale do pomiaru czestotliwosci powyzej 50 Mhz chce urzyc kanal B ale nie chce aby znowu sie uszkodzil. Dlatego wlasnie chce zastosowac tlumik. Jako max napiecie wyjsciowe przyjmuje 5 V bo analizator jest zasilany takim napieciem wiec wydaje mi sie ze na wyjsciu analizatora nie moze byc wieksze . Dlatego prosze o pomoc w obliczeniu tlumika z 5 V do 0.5 V ( tak dla bezpieczenstwa ) dle wejscie B i aby impedancja wejsciowa byla 50 Ohm i wyjsciowa zgodna z wejsciem miernika. Analizator chcialbym wyprobowac dla max 150 Mhz

Wojtek

Toledo

Hiszpania
01-08-2017 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tłumik o impedancji 50 Ohm 20 : 1 - EC4AGT - 01-08-2017 20:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości