Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt balkonowej instalacji antenowej.
SP2IPT Offline
Jakub
***

Liczba postów: 233
Dołączył: 01-03-2012
Post: #10
RE: Projekt balkonowej instalacji antenowej.
Rece i pletwy opadaja...

Rysiek mocno bym polemizowal - pamietaj ze instalacja odgromowa jest polaczona z glowna szyna wyrownawcza w budynku. Glowna szyna wyrownawcza zas bezposrednio ma polaczenie z przewodem ochronnym w instalacji 3/5 przewodowej. Uwazam, ze niepodlaczenie instalacji antenowej do zwodu pionowego jest proszeniem sie o wymuszenie roznicy potencjalow czyli problemy.

Przez zwod pionowy nie plyna zadne abstrakcyjne prady, typowe wyladowanie piorunowe w naszej strefie ma wartosc padu w szczycie 10-30 kA. Czas narastania 1,2 us, czas do polszczytu prady 50 us. Zeszlismy na ziemie, abstrakcja sie skonczyla.

Z tymi "pomiarami" kaloryfera to pojechales po bandzie i bardzo oszczednie zagospodarowales inteligencja. W zasadzie masz szczescie, ze nie wylaczyles zasilania calego budynku.
Poczytaj sobie troche o wylacznikach roznicowo-pradowych stosowanych do ochrony przeciwpozarowej.

Instalacji CO nie wymienia Tobie raczej na plastik, ale wstawke z tworzywa przy wejsciu do budynku pewnie i tak juz masz. Wszystkie instalacje musza byc podlaczone do glownej szyny wyrownawczej budynku - tak wiec jakies tam przejscie bedziesz mial zawsze. Tyle tylko, ze roznica pomiedzy kaloryferem a zwodem pionowym na zewnatrz od strony elektrycznej jest pomijalna. Od strony przepisow BHP znaczna.

pz
09-06-2017 7:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Projekt balkonowej instalacji antenowej. - SP2IPT - 09-06-2017 7:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości