Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filtr dolnoprzepustowy do szerokopasmowego PA
SP9MRN Offline
MAc
*****

Liczba postów: 817
Dołączył: 29-08-2009
Post: #4
RE: Filtr dolnoprzepustowy do szerokopasmowego PA
1. Jeżeli chodzi o częstotliwość, to ważne są indukcyjności a nie rdzenie. Jak masz zwoje i rdzenie (a nie są podane indukcyjności) to je sobie wylicz ;-) i przelicz na większe rdzenie.
ok 900nH, 470/2x470/470pf

2. Amidony t50 w LPF spokojnie przenoszą 100W, ale jeżeli bez LPF mierzysz koło setki, to ja nie wiem ile tam realnie będzie. Użyłbym T68-2

3. Jak nie masz rdzeni pod ręką a masz parcie na szybką robotę, to równie dobrze - a może i lepiej spiszą się cewki powietrzne z grubego drutu. Przeliczysz w Ring core calculator albo np tu: http://www.66pacific.com/calculators/coil_calc.aspx (na moje oko 15 zwojów drutu rzędu 08 nawinięte przy pomocy 8mm wiertła powinno być na początek OK)

4. przydałby się miernik indukcyjności, żeby sprawdzić, ale tak naprawdę, to możesz bezkarnie popełnić spory błąd., bo to LPF więc wystarczy, żeby odcinał poniżej 14MHz z odpowiednim tłumieniem. Nie ma większego znaczenia czy zacznie ciąć na 8 czy 11MHz. Puścisz sygnał i będziesz wiedział czy musisz poprawiać. Jak sobie wrzucisz w symulator, to zobaczysz, że nie ma większego znaczenia czy cewki mają 700nH, 900nH czy 1200nH. Ale filtr musi być. Na dopieszczanie będziesz miał czas a wzmacniacz ZUPEŁNIE inaczej zachowuje się z filtrami i bez.

uff
Maciek
mrn
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2016 14:24 przez SP9MRN.)
17-09-2016 14:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Filtr dolnoprzepustowy do szerokopasmowego PA - SP9MRN - 17-09-2016 14:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości