Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przestrojenie fabrycznego VFO
SP5RF Offline
Robert
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 13-03-2010
Post: #6
RE: Przestrojenie fabrycznego VFO
(04-05-2014 11:49)SP9FYS napisał(a):  Zamiast kombinować z nową cewką spróbowalłbym włożyć do jej wnętrza kawałeczek aluminium który jest paramagnetykiem. (można wkleić glue-gunem). Obniży to częstotliwość rezonansu cewki bez pogorszenia stabilności.
________________________
Ryszard

Trochę nie do końca Kolego. Włożyłem kawałek aluminium i to nie byle jaki, tylko z niemieckiej głowicy UKF (trzymam w ręku) i f podskoczyła o 1 MHz. ale wziąłem stary ferrytowy rdzeń z jakichś zwłok generatora i proszę

Mam teraz od 3,49 do 3,99 MHz.Rolleyes Jutro go wkleję na jedną kroplę specjalnego chińskiego silikonu i chyba skręcę VFO bo sprawa załatwiona! Zawsze będę mógł wrócić do 5-5,5 lub nawet przejść na 7-7,1 (dzięki aluminiowym rdzeniom)

Dziękuję za inspirację. Dodam że ja poprzednio wkładałem tam rdzenie, a to od Libry, a to jakieś przypadkowe i za każdym razem zrywało oscylacje. A ten, wielgaśny rdzeń jakby od tego... Jak o dobrze mieć "przydasie".

73!


Załączone pliki Miniatury
İmage

73 Frycz SP5RF
05-05-2014 22:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Przestrojenie fabrycznego VFO - SP5RF - 05-05-2014 22:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości