Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NE612 jako modulator/demodulator w TRX'ach z przemianą
SQ7GVU Offline
Marcin
***

Liczba postów: 158
Dołączył: 19-06-2011
Post: #2
RE: NE612 jako modulator/demodulator w TRX'ach z przemianą
Wiele urządzeń stosuje te układy w torze i nadajnika, i odbiornika więc nie jest to jakaś nowość. Najważniejsze jest odpowiednie napięcie VFO/BFO bo od tego zależy jakość przemiany. Osobiście stosowałem NE612 w układzie modulatora DSB (chyba nawet układ zaczerpnięty z antka), ze zwykłym wzmacniaczem mikrofonowym na 741 i korespondenci chwalili jakość modulacji, nie było przesterowań itd. W torze nadajnika próbowałem NE612 jako mieszacz nadajnika ale coś mi nie chciał działać - przypuszczalnie miałem źle dobrany poziom VFO. Zmieniłem na mieszacz diodowy i zaczęło hulać bezproblemowo. Co prawda mieszacz diodowy wymagał dodania wzmacniacza heterodyny na 2N3866 ale za to działa wyśmienicie do dziś.

Popatrz w sieci - jest dużo rozwiązań trx-ów z NE612, nawet dość zaawansowanych.

W załączniku masz przykład wykorzystania NE612 w detektorze.

Schemat modulatora jest chociażby w opisie TRX antek. Obecnie używam modulatora na MC1496 i zachowuje się podobnie ja ten poprzedni na NE612, zmieniłem tylko dlatego, że wraz ze zmianą płytki pośredniej na której miałem wbudowany modulator na NE612, musiałem dodać nowy modulator a płytkę z MC1496 miałem już gotową z poprzednich projektów i tak zostało.

Marcin


Załączone pliki
.pdf  Script_AD831_TRXneu.PDF (Rozmiar: 1.83 MB / Pobrań: 3685)
25-03-2014 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: NE612 jako modulator/demodulator w TRX'ach z przemianą - SQ7GVU - 25-03-2014 14:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości