Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VNA - czy to normalne zachowanie ?
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #4
RE: VNA - czy to normalne zachowanie ?
(05-10-2013 9:26)SP6FRE napisał(a):  Wydaje się, że wszystko jest "w normie".
Przeczytałem to i już miałem banana na twarzy Big Grin
(05-10-2013 9:26)SP6FRE napisał(a):  ... Proponuję zrobić najprostsze obliczenia: odcinek przewodu o długości 4cm to ok. 2pF pojemności....
W większości przypadków jak się za coś biorę dochodzę do wniosku, że jestem tępym niedoukiem. Właśnie nie umiem często wykorzystać podstawowej wiedzy. Dziękuję Tobie za otworzenie oczu. Męczyłem się z tym wiele nocy bo miałem od początku przylutowany jakiś odcinek przewodu którym podłączałem różne elementy - dopiero po długim czasie przyszło mi do głowy że "może to ten króciutki kabelek wprowadza takie zmiany ?!? hmmm ... ale chyba nie, bo on jest tak króciutki, że układ nawet go "nie czuje" . Przecież to tylko okolice pasma 2m, a co dopiero pasma GHz'owe ??" ... a jednak :|
(05-10-2013 9:26)SP6FRE napisał(a):  Zrób więc układ pomiarowy bez "dodatków" a wyniki się poprawią.
Wiem wiem, sam też do tego doszedłem Wink

Radę kolegi SP2IPT też postaram się wykorzystać.

Wielkie dzięki chłopaki.

EDIT: muszę jeszcze dodać że nie wlutowałem jeszcze elementów LPF na wyjściu DDS'a - może stąd te zafalowania ... ale dopiero będę o tym wiedział jak kupię cewki do tego filtru.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2013 14:57 przez SP4EJT.)
05-10-2013 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: VNA - czy to normalne zachowanie ? - SP4EJT - 05-10-2013 14:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości