Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skala cyfrowa DL4YHF - dziwne odczyty
SQ9RZI Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 19-03-2010
Post: #1
Skala cyfrowa DL4YHF - dziwne odczyty
Na wstępie zaznaczam, że chodzi o skalę zintegrowaną na płytce transceivera Kacper.

Wczoraj praktycznie skończyłem pracę nad tym urządzeniem, kończąc tor nadajnika. Teraz muszę tylko zamontować PCB w obudowie i dokonać kilku drobnych regulacji.
Zauważyłem jednak pewną dziwną rzecz związaną z pracą skali cyfrowej DL4YHF - niekiedy po włączeniu na wyświetlaczu pojawia się dziwny odczyt w rodzaju 13.xx albo 8.7.xx. Żeby przywrócić normalną częstotliwość trzeba ponownie ustawić prawidłową p.cz. (wersja oprogramowania mikrokontrolera z kilkoma częstotliwościami do wyboru) albo po prostu wyłączyć zasilanie i po chwili włączyć je ponownie.

Wcześniej nie zauważyłem tego objawu, ale być może tylko dlatego, że nie urządzenie było w budowie i nie używałem go od razu, poza tym przez długi czas nie miałem zaprogramowanego uC i skala nie działała, gdy ja robiłem próbne nasłuchy. Od dłuższego czasu nie zmieniałem niczego w rejonie PCB zawierającym podzespoły skali, nie wiem więc jak mógłbym namieszać...

Ktoś ma jakiś pomysł co do przyczyny takiego stanu rzeczy?
05-05-2012 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skala cyfrowa DL4YHF - dziwne odczyty - SQ9RZI - 05-05-2012 21:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości