Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kurs FPGA - czy ktoś byłby chętny ?
SP9BSL Offline
Sławek
*****

Liczba postów: 786
Dołączył: 20-10-2015
Post: #4
RE: kurs FPGA - czy ktoś byłby chętny ?
(05-09-2019 17:54)SP4EJT napisał(a):  Dlaczego tu piszę to co piszę zamiast uczyć się samemu po cichu w domu ? ... bo fakt prowadzenia kursu powinien mnie motywować (tak miałem przy kursie C) , no i razem jest po prostu raźniej.

IMHO powinieneś zacząć od postaw zanim będziesz w stanie prowadzić kurs i uczyć kogokolwiek. Polecam Veriloga jak Paweł wspomniał ale i tak stopień skomplikowania jest większy niż typowe C, najwięcej problemów programistom piszącym sekwencyjnie sprawiają "Blocking/Non Blocking Assignments" i ogólnie pojęcie "równoległości" działań. Kiedyś w EP były prowadzone kursy na ten temat:

https://ep.com.pl/files/2469.pdf
https://ep.com.pl/files/2541.pdf

Polecam także stronę fpga4fun z mnóstwem przykładów lżejszego i cięższego kalibru.

Obsługa oprogramowania (darmowej wersji Quartusa) YT i na stronie Intel'a. W pewnym stopniu skomplikowana jest obsługa Modelsima (Symulacja funkcjonalna) ale da się opanować.

Startery do Altery/Intela masz na stronie Kamami/Botland zwykłe czyli FPGA + konfigurator + złącze JTAG za 80PLN lub droższe np. DE0Nano jeśli chodzi o zaawansowane układy z NIOSem. Programator do Altery/Intela kosztuje niewiele, np tu, ale jak poszukasz to i w kraju znajdziesz.

Z Xilinx'em jest większy kłopot, oprogramowanie jest bardziej toporne, kostki może odrobinę tańsze, ale wg mnie nie warto, z resztą to jak dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugie Wink

73 Sławek
06-09-2019 13:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: kurs FPGA - czy ktoś byłby chętny ? - SP9BSL - 06-09-2019 13:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości