Krótko, bo muszę jechać, jak wrócę, to spróbuję dłużej :-)
1. obwód wejściowy (przynajmniej ten, który ja liczyłem do pierwowzoru) był celowo liczony na 1,5k żeby był dopasowany do ne602 natomiast od strony anteny ma transformację w dół do 50 ohm.
2. liczenie filtrów w m.cz na 250 omów to wg mnie błąd - ale można go łatwo wyeliminować.
3. operacyjne do poprawki
4. oczywiście masz rację, że filtrów nigdy dosyć ale chciałbym uprościć konstrukcję do AKCEPTOWALNEGO minimum. To nie jest (z założenia) radio o wyczynowych a nawet przyzwoitych parametrach. ;-) Samo wsadzenie ne602 powoduje, że będzie co najwyżej do zaakceptowania jako "moje pierwsze radio". Cały czas mnie kusi filtr na głowicy
5. Zapomniałem - z punktu 4 wynika, że nie przejmowałbym się wzmacniaczem m.cz i wsadził tam typowy lm386. Wg mnie po odszumieniu go troszeczkę i nie przeginaniu ze wzmocnieniem jest do zaakceptowania. kosztuje 80groszy i jest w każdym sklepie.
6. Może nie warto kombinować, tylko zrobić pcb do tego:
http://www.arrl.org/files/file/Technolog...hb3037.pdf
Po uruchomieniu (3 dni temu) SP5QU na płytce uniwersalnej i stwierdzeniu, że działa tak źle jak układ pozwala pooglądałem sobie stare qst, w1fb i trochę ruskich "radii". Jest masa fajnych projektów, dlatego szukam wariantu w którym ilość punktów lutowniczych jest policzalna ;-)
@BMP - Dzięki za uwagi
@VZX - dzięki za schemat i pretekst do uwag :-)
Może coś z tego zrobimy :-)
73