Grzegorz, niekoniecznie będziesz musiał dobierać inne pojemności w filtrach. To kwestia losowa. Jeśli założysz że te elementy mają standardową tolerancję +/- 10%, możesz się przypadkowo wstrzelić w środek pasma, lub nie. Różnica prawie kilkuset kHz. Nie zaszkodzi w każdym razie sprawdzić. Jeśli nie masz TDO, możesz zbliżyć do tych cewek jakiś rdzeń ferrytowy o dużej przenikalności (ja użyłem tego FT37-43 bo miałem pod ręką). Jeśli w miarę zbliżania odbiór się polepsza, to znaczy rezonans był za wysoko, i odwrotnie.
Myślę że dobór indukcyjności jest istotny zwłaszcza w filtrze pasmowym nadajnika. Sprawdź czy na kolektorze T2 masz jakieś napięcie w.cz., w takcie modulacji - jesli tak to pewnie dalsze filtry pasmowe (L4,L5) trzeba dostroić.
Ja też powalczę z tym i coś napiszę.
Jeszcze rzecz o ARW i dynamice w Jędrku. Nieszczęsny układ TA7358 na wyjściu mieszacza ma włączone diody ograniczające sygnał. Nie przeszkadza to w jego poprawnej pracy jako odbiornika FM, ale w naszych zastosowaniach zmniejsza dynamike i zwiększa zniekształcenia, pewnie to jest przyczyną zaobserwowanych przeze mnie zniekształceń. Stąd, tłumik na wejściu antenowym odbiornika jest konieczny, może trzeba też polepszyć pracę AGC. Piszą o tym na forum
http://www.cqham.ru/forum/showthread.php?t=13191&page=1. Po rosyjsku, ale w razie czego google translator pomoże, jeśli kogoś to zainteresuje.
Jeśli nie masz pod ręką miernika częstotliwości, od biedy wystarczy jakiś odbiornik "globalny". Ja dawno temu nabyłem De1103, odbiera od 100kHz do 30MHz, czasem zabieram go na różne wypady.
Pozdrawiam
Karol