Bogdanie, odpowiadając na Twoje wątpliwości: na fabrycznym PCB jest miejsce na R66 (u mnie na tę chwilę zamontowany).
Teraz przekaźniki: w obszarze "L" w położeniu spoczynkowym zwierają do masy wszystkie sekcje cewki (czyli pin NC wszystkich 12 przekaźników połączony jest z masą).
Część wejściowa i część wyjściowa obszaru "C" ma natomiast w stanie spoczynku włączoną pełną pojemność -czyli mierząc od strony IN i OUT do masy pomiar wskazuje max pojemność. Tak więc w spoczynku wszystkie piny NC przekaźników sekcji wejściowej są połączone ze sobą i z wejściem IN. Podobnie jest z wyjściem OUT -tylko dla NC przekaźników sekcji wyjściowej.
Podsumowując w stanie spoczynkowym nie powinno być zwarcia do masy żadnej z sekcji C.
Etap montażu u mnie zakończony. Na razie bez strojenia i regulacji włączyłem skrzynkę i ... wygląda, że działa. Na wstępie GL100 pokazała mi SWR=99
, po przełączeniu w tryb "auto" stroi w 4 krokach ... chwila odpoczynku i na LCD pokazuje się "Tune opt", po czym rusza na kolejne 4 kroki ... Ale to wszystko na razie na gorąco, bez żadnych regulacji ... na dziś (a właściwie to już zrobiło się jutro) wystarczy ... jutro kolejny etap -uruchomienie i strojenie. Dam znać o postępach ... jeśli masz pytania to pisz lub dzwoń.
Pozdrawiam,
a.
Witam,
relacji z uruchomienia ciąg dalszy. Po wstępnym uruchomieniu i weryfikacji zaprogramowanych procesorów okazało się, że konieczne jest od_programowanie fuse bita "divide system clock by 8" (tak jak wspomina Wojtek w swoim opisie). Przy okazji "zabawy" z fusami zablokowałem sobie jedną "88" ... i prawie godzinka mi zeszła na powtórne jej przywrócenie do życia. Po tej operacji skrzynka zaczęła działać (chyba) jak należy
Stan fuse bitów u mnie jest następujący: efuse=01; hfuse=DF; lfuse=E2 (wszystkie 3 Atmegi jednakowo).
Reakcja klawiszy jest już normalna -krótkie przyciśnięcie wywołuje funkcję przynależną klawiszowi w danym momencie, dłuższe przytrzymanie wprowadza skrzynkę w ręczny tryb ustawiania odpowiednich sekcji C_in; L; C_out.
Na wejście skrzynki podałem sygnał żeby sprawdzić działanie licznika -działa jak należy .. w moim egzemplarzu do 27,5 MHz bez problemu ... powyżej już odrobinkę się gubi (wydaje mi się, że to może być ograniczenie f licznika 74LS90 - może lepsza byłaby wersja CMOS). Ciekawi mnie jak będą działać egzemplarze Bogdana ..
I to chyba już wszystko jeśli chodzi o uruchomienie -kilka fotek w załączeniu.
Jutro dzień klubowy więc w piątek etap ostatni -strojenie GL100.
Pozdrawiam,
a.
Bogdan -trzymam kciuki za Twoją walkę ze skrzynką ... jestem dobrej myśli.
Gdybyś coś potrzebował to daj znać.