HomeMade
Piligrim SMD - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Piligrim SMD (/thread-415.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Piligrim SMD - SP6LTP - 13-10-2011 10:26

(12-10-2011 22:33)GREG napisał(a):  Dzisiaj udało się uzyskać informacje, co jest nie tak z płytką AVT.
Czy możesz podzielić się tą informacją, bo płytka z AVT leży u mnie w szufladzie i czeka na swoja kolejkę.


RE: Piligrim SMD - SP1EZC - 13-10-2011 10:42

Zbyszek
Cofnij sie na 7 stronę i tam w poście Wacek opisał co jest nie tak z ta płytką z AVT
Pozdrowienia
Do Wacka SP5JPB
Czy mogłbyś udostępnić projekty płytek (pliki ) żeby można bylo by je przekazać do firmy i wykonac pcb ?
Pozdrowienia


RE: Piligrim SMD - SP1EZC - 16-10-2011 11:33

Do Wacka SP5JPB
Czy mogłbyś udostępnić projekty płytek (pliki ) żeby można bylo by je przekazać do firmy i wykonac pcb ?
Pozdrowienia


RE: Piligrim SMD - SP1EZC - 08-11-2011 13:39

Witam,
Mam pytanie do kolegów , czy ktoś jeszcze ma jakieś uwagi , sugestie przy składaniu Piligrima SMD na płytce z AVT , prośba w imieniu kolegów , którzy będą składać tą wersję lub którzy już złożyli Piligrimy o cenne uwagi , wszystkie informacje na "wagę złota"
Pozdrawiam serdecznie
Adam , SP1EZC


RE: Piligrim SMD - SQ8AQX - 22-11-2011 22:18

(12-09-2011 17:04)SQ1GU napisał(a):  Witam.
Przyłączam się do prośby o dokumentację do tych płytek.

Też czekam na dokumentacje od Wacka SP5JPB , płytki leżą i czekają na elementy.


RE: Piligrim SMD - GREG - 23-11-2011 17:27

Z doświadczenia już wiem, ze nikt nie pomoże w zakresie "wynalazku" PILIGRIM SMD z AVT. Mimo wszelkich prób kontaktu z Kolegami, którzy to zmontowali nie otrzymałem żadnej podpowiedzi, a między sobą te doświadczenia wymieniają.
MASAKRA robi się to forum. Pisanie prawie o wszystkim, znawców wielu, pomocy żadnej... Szkoda...

Dobrze, że jeszcze w temacie MiniYesa 2010 się kręci...

P.S.
Wszelkie uwagi proszę na EMAIL, zbędne komentarze na forum.


RE: Piligrim SMD - SP4HKQ - 24-11-2011 9:52

Greg zbulwersował mnie twój post. Forum ci się nie podoba bo nikt nie odpowiada na "puste" pytania. Po pierwsze, ci którzy odrobinę na homodynach się znali to nie kupili płytek z AVT, więc jak mają w tej kwestii odpowiadać na pytanie " a co tam jest źle", lub gdzie kupić brakujący element. Na to drugie pytanie odpowiadają z powodzeniem GOOGLE. Wystarczy odrobina wysiłku.
Ja zmontowałem i uruchomiłem homodynę do HUSARa, wiec prawie na każde pytanie techniczne mogę odpowiedzieć. Ale niech to będzie konkretne pytanie. Kupując płytki w AVT otrzymaliście do nich schemat i instrukcję montażu. Wiec zacznijcie prace, a w wypadku problemów zadawajcie pytania, ale sprecyzowane. Homodynę uruchamia się za pomocą "palca i woltomierza". Przecież to mcz. Inne urządzenia pomiarowe są nam potrzebne gdy chcemy ją "dopieścić".
Ja czytając posty w tematach technicznych widzę tylko biadolenie, że nie działa. A może szukacie "frajera" z wiedzą techniczną który się się zdenerwuje i zaproponuje "przyślij do mnie, a ja ci uruchomię"?
Piligrim SMD to nie jest konstrukcja do eksperymentów przez początkującego konstruktora. Błąd w montażu, drobne zwarcie i scalak pada. Tu się go nie wyjmie z podstawki i wsadzi drugi. Wiec montując trzeba wszystko 2x sprawdzać, a źródło zasilania powinno być z regulowanym zabezpieczeniem nad prądowym. Zaczynamy od montażu układu zasilania, podłączamy i sprawdzamy czy napięcia i prąd pobierany są ok. Jeśli tak, montujemy wzmacniacz mcz i sprawdzamy czy działa. Dotykamy palcem i w głośniku ma "warczeć". I tak po kolei dalej. Jeśli montaż robimy kompleksowo, w wypadku błędów musimy się liczyć ze stratami i dodatkową robotą.
Czekam na konkretne pytania i sprecyzowane problemy.


RE: Piligrim SMD - SQ9KRD - 24-11-2011 23:54

Być może doleje ogniwy do ognia no coż trudno.
Jeśli cofniesz sie kilka wątków wcześniej ( tj do września ) zobaczysz w czym problem. Będąc w Burzeninie zachwycony Pilgrimem po rozmowe ze sprzedawcą sam nabyłem komplet do pilgrima z nadzieja na zbudowanie go.Podczas rozmowy dowiedzialem się iż wszystkie materiały potrzebne do budowy znajde na tym forum lub bezpośrednio w "sprzedawcy"( @mail). No coż niestety Tu jest źródło problemu.
Zadnego wsparcia żadnego schematu zadnej informacji o poprawkach. Przykro to mowić ale poprostu zostałem olany. Fakt krótkofalowcem jestem od niedawna lecz myślałem ze nie staż jest najważniejszy ... myliłem sie.

Jeżeli wersja Pilgrima sprzedawana w Burzeninie to wersja AVT dlaczego widnieje na niej znak a nie logo AVT ??
Jeśli tak to spoko napewno nie ma problemu ze schematem, listą czy rozmieszczeniem elementów wystarczyło powiedzieć .
Jak widać nie tylko wemnie wezbrała gorycz.

Moje zdanie na ten temat chrzanic pilgrima i czekać na Husara - przynajmniej wsparcie grupy gwarantowane.


RE: Piligrim SMD - SQ9RFC - 25-11-2011 0:45

Kolega u którego kopiłeś płytki nie pojawił si na tym forum ( nie zalogował się ) od 12 września 2011. Też na niego czekam. Jeśli chcesz się płytek pozbyć chętnie odkupię.


RE: Piligrim SMD - SP4HKQ - 25-11-2011 9:07

Panowie wiem u kogo kupiliście płytki bo stałem obok. Ten kolega ma określone problemy o których nie będę pisał publicznie. Jednym z nich jest brak internetu i dlatego od kilku miesięcy nie ma z nim kontaktu. Ze znanych mi błędów tego rozwiazania jest: na płytce podstawowej zbyt małe 3 otwory na goldpiny w dolnym prawym rogu, natomiast w górnym prawym obok 53 niepotrzebna przelotka łącząca jedną ze ścieżek tego salaka z masą. Może to skutkować jego uszkodzeniem, przelotkę trzeba delikatnie rozwiercić. Płytka podstawowa została zmontowana i uruchomiona i po usunięciu wymienionych błędów działa prawidłowo. Płytka wzmacniacza mocy została wykonana na "lewą stronę", skutkuje to koniecznością wlutowania tranzystorów z przeciwnej strony płytki niż narysowano. Jeśli chodzi o schemat to trochę tylko się on różni od rosyjskiego pierwowzoru (zawiera poprawki znalezionych błędów) . Mając płytkę podstawową i generator można uruchomić odbiornik. Działa bez filtrów i dodatkowych wzmacniaczy. Ewentualne niejasności postaram się wyjaśnić z Wackiem telefonicznie i opisać na forum. Czekam na pytania.
Natomiast jeśli chodzi o rozwiązanie zakupione w AVT to nie jestem w stanie nic szczegółowo powiedzieć bo go nie znam. Podobno jest to kopia bez przeróbek i ulepszeń pierwszego rozwiązania Piligrima SMD z forum rosyjskiego i tam trzeba szukać materiałów.