HomeMade
HUSAREK DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: HUSAREK DSP (/thread-2745.html)



RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 16-06-2020 22:57

Andrzej napisz do mnie na PW.


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 21-07-2020 13:32

Przedstawiam finalną wersję projektu obudowy głośnika zewnętrznego do Husarka DSP. Roman SQ2RH pracuje już oczywiście nad projektem grawerki opisów otworów i gniazd oraz naszego ,,husarkowego" logo. Przesuwana w zależności od potrzeb ściana wewnętrzna komory akustycznej i dla potrzebujących przewidziane miejsce na przedniej płycie na potencjometr pomiędzy włącznikiem, a gniazdem słuchawkowym - w wypadku zamontowania wewnątrz płytki dodatkowego wzmacniacza m.cz. Kolegów chętnych na takie pudełko proszę o kontakt na PW. To pozwoli określić wielkość serii do pierwszej produkcji.


RE: HUSAREK DSP - SQ2RH - 28-08-2020 18:45

Witam w zasadzie już po wakacjach.

Linia, Husarek DSP rośnie w siłę.

[attachment=16467]

Prezentuję zewnętrzną obudowę z głośnikiem i zasilaczem do Husarka DSP, obudowa zaprojektowana przez Bogdana SP4LVC, Bogdan zajął się też organizacją produkcji tej obudowy.
Ja zająłem się grafiką i grawerką. Wewnątrz zasilacz (przetwornica) z ~230V na 13,6V 5A.
Cały zestaw czeka na nowy zestaw ładnych czarnych śrub, także będzie się to jeszcze ładniej prezentować.

73 Roman


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 30-08-2020 17:58

Melduję finał!


RE: HUSAREK DSP - SQ5KVS - 31-08-2020 11:17

Czy ja widzę na zdjęciu zasilacz impulsowy? Jest konieczny ze względu na moc? Pytam bo co prawda niektóre mało zakłócają, ale jednak..


RE: HUSAREK DSP - HMAMATOR - 31-08-2020 13:28

Z mojego doświadczenia wszystkie LED-owe zasilacze podnoszą tło zakłócenia o 2-4 S i nie nadają się do zasilania nowoczesnego TRX !


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 31-08-2020 14:03

Karolu zasilacz po to, abym nie musiał używać 20A dużego, stacjonarnego zasilacza do Husarka, który daje 15 W. Staszek SP3HGU nie stwierdził zakłóceń w całym paśmie KF. Wychodzi na to, że chyba to potwierdzę, ale wczoraj miałem mało czasu na próby, bo po południu już zaczęły burze rządzić i kable wywaliłem za okno.


RE: HUSAREK DSP - SP2JQR - 31-08-2020 14:19

Sposób na przetestowanie zakłóceń od zasilacza:
nie podłączasz anteny!
Zamiast anteny bierzesz około 1m drutu w izolacji. Kładziesz drut w pobliżu zasilacza lub nawet pod nim, a nawet miżesz owinąć ten drut wokół zasilacza.
Zasilacza nie podłączasz do prądu (wyjęta wtyczka), Husarka zasilasz z akumulatora i badasz tło elektromagnetyczne otoczenia, czyli odczytujesz wskazania z S-metra i analizatora widma.
Następnie wkładasz wtycznę do sieci, ale nie włączasz zasilacza i również odczytujesz jakie masz tło.

Potem odłączasz akumulator i włączasz zasilacz impulsowy. Odczytujesz na S-metrze i analizatorze widma na ile wzrosły zakłócenia.

Jeśli tło jest duże np większe od S-6 to zakłóceń generowanych przez zasilacz możesz nie zauważyć i musisz wtedy poszukać innego pomieszczenia do pomiarów z małym tłem.


RE: HUSAREK DSP - SQ5KVS - 31-08-2020 14:41

Ok, czyli to nie jest tylko zasilacz do samego głośnika, bo mnie zdziwiło że chyba nie jest tam konieczne 200W mocy audio Smile


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 31-08-2020 16:24

Zasilacz jest do Husarka, a przy okazji posłuży do zasilenia innych aktywnych wynalazków ulokowanych w samej obudowie głośnika. Ja tego nie planuję, ale Henryk kombinuje do środka wzmacniacz lampowy. Inni może jakiś filtr DSP będą chcieli wsadzić. Zobaczymy jak to będzie ewaluować.