HomeMade
HUSAREK DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: HUSAREK DSP (/thread-2745.html)



RE: HUSAREK DSP - SP6IFN - 21-01-2018 16:27

Wystarczy przeczytać pierwsze z dziewięciu wpisów tego tysiąca i wszystko jasne.
Powodzenia w budowie!
.....................
Rysio!


RE: HUSAREK DSP - SQ3HTX - 21-01-2018 21:26

Rozumiem, że od tego czasu nie było nowych rewizji PCB, czy schematu?


RE: HUSAREK DSP - SQ6IYY - 21-01-2018 23:18

Proponuje przeczyta tych 1000 postu jest tego warto że nie postawiać tych pytań na które są odpowiedzi
pozdrawiam
P.S. odpowiedz nie jest złośliwa


RE: HUSAREK DSP - SP8GPQ - 21-01-2018 23:34

Przypadkowo zauważyłem zjawisko którego nie potrafię wyjaśnić . Mianowicie mam włączone radio w paśmie 160 m i odpowiedni filtr pasmowy jest godzina 22:28 .
Na paśmie jest tylko szum . Po zmianie obwodu na pasmo 30 m słychać kakofonię radiofonów na bardzo wysokich poziomach , nawet do 40 db bez włączonych wzmacniaczy. Charakterystyki filtrów dołączam . Są to filtry wykonane na dławikach według danych kolegi sp2dmb.[attachment=13606][attachment=13605]


RE: HUSAREK DSP - SP9KN - 22-01-2018 8:12

KOLEDZY, zostało jeszcze po kilka płytek z każdego rodzaju, jakby ktoś chciał to priv...


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 22-01-2018 9:01

Tadeuszu, jest to prawidłowe zjawisko. Mieszacz w tego typu konstrukcjach, nie tylko w Husarku odbiera oprócz częstotliwości podstawowej również nieparzyste harmoniczne.
Dla przykładu trzecia harmoniczną odbierana jest tylko –10dB w stosunku do podstawowej. Budując filtry trzeba zapewnić dla tych sygnałów tłumienie min. 50dB. Pisałem o tym już ja jak i inni koledzy.


RE: HUSAREK DSP - SP8GPQ - 22-01-2018 13:08

(22-01-2018 9:01)SP5BMP napisał(a):  Tadeuszu, jest to prawidłowe zjawisko. Mieszacz w tego typu konstrukcjach, nie tylko w Husarku odbiera oprócz częstotliwości podstawowej również nieparzyste harmoniczne.
Dla przykładu trzecia harmoniczną odbierana jest tylko –10dB w stosunku do podstawowej. Budując filtry trzeba zapewnić dla tych sygnałów tłumienie min. 50dB. Pisałem o tym już ja jak i inni koledzy.

Dzięki za odpowiedź , ale dziwi mnie , że kiedy podłączyłem antenę bezpośrednio to tego zjawiska nie było.


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 12-02-2018 10:26

Panowie jest prośba. Mam już na ukończeniu dokumentację kompletnej obudowy (cięcie laserowe + malowanie proszkowe), która powstanie prawdopodobnie w większej ilości egzemplarzy. Pozostaje do wyjaśnienia kwestia rozmiarów płytek i rozstaw otworów mocujących płytki radiowej, PBF i LPF i przetwornicy. Czy dokumentacja płytek rozprowadzanych przez DW-Radio opiera się na pracy Macieja SP7ROH, czy DW-Radio robi te płytki na bazie innej dokumentacji?. Myślę, że najwięcej kolegów składa to radio na płytkach właśnie z tego źródła i dobrze byłoby ustalić jakieś standardy rozmieszczenia otworów w projekcie na tulejki dystansowe do mocowania płytek. Proszę o info lub rysunki z rozmiarami. Jeżeli to wersja SP7ROH to oczywiście to mam, bo sam wytrawiałem swoje płytki z jego plików i wówczas nie ma problemu.


RE: HUSAREK DSP - SP8GME - 12-02-2018 18:22

Mam trzy płytki z DW_radio: płyta główna RF oraz płytki przetwornicy i VFO. Pozstałe są wg. Macieja SP7ROH.
Płyta główna różni się drukiem i możliwością montażu na niej płytki VFO, natomiast rozmiar i rozstaw otworów mocujących jest taki sam.
Płytki VFO i przetwornicy różnią się rozmiarami i sposobem mocowania. I tak: płytka przetworniccy ma wymiar
59 x 33mm i dwa otwory do mocowania na krótszym boku - rozstaw 20mm, a płytka VFO 42 x 30mm i również dwa otwory do mocowania, tym razem na boku dłuższym z rozstawem 35mm.
Niestety nie posiadam żadnej dokumentacji, a podane wymiary pochodzą z pomiarów płytek.
Przypominam się przy zamawianiu obudów.


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 12-02-2018 19:31

Kaziu zaczynam domniemywać, że płytek BPF i LPF DW-Radio nie rozprowadzało. Nie wiem, czy jestem w błędzie, ale w tej chwili nie widać ich na A......o.