HomeMade
Nasłuchy "bez radia" - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Urządzenia i oprogramowanie SDR (/forum-68.html)
+--- Wątek: Nasłuchy "bez radia" (/thread-261.html)

Strony: 1 2


Nasłuchy "bez radia" - SP9OYA - 09-01-2010 23:04

Oto ciekawa strona na temat j/w
http://www.websdr.org
Władek SP9OYA


RE: Nasłuchy "bez radia" - Troy - 06-10-2010 13:00

Może to wam krótkofalowcom wydać się i śmieszne, ale może przydałoby się rozpatrzyć podobna inicjatywę w naszym kraju - to wspaniałe miejsce dla nasłuchowca.


RE: Nasłuchy "bez radia" - SP5SAI - 06-10-2010 23:20

Osobiście pokazuję tą stronę w pracy każdemu kto pyta co to jest krótkofalarstwo, od tego zaczynam. Zaakcentowanie Polskiego udziału uruchomieniem choć jednego websdr, co tu dużo mówić zawsze to reklama naszego środowiska i kraju. Ten wielopasmowy Holenderski websdr zawsze kładzie mnie na łopaty „szacun” i ten radioteleskop 25 metrowy na 432MHz (nagrania), zawsze marzyłem o takim na działce Shy



RE: Nasłuchy "bez radia" - Troy - 06-10-2010 23:53

Odsłuch pasm UKF lub wyższych to rzeczywiście fajna sprawa - masz rację warto mieć niezłą działkę na kolekcję swoich anten Smile)))
Póki co, webSDR z Holandii, to fajny monitor zasięgu naszych stacji. Nie sztuka nadawać mocą 0,5 KW - czasem bardzo pięknie słychać nasze mobile z okolic SP4 i 5 nadających mocą 0,1 KW

Znalazłem stronkę z opisu powstawania SDR-RX działającego w Holandii
Są już komercyjne SDRy przeznaczone do pracy w sieci jako servis: np. netSDR


RE: Nasłuchy "bez radia" - SQ4AVS - 04-11-2010 20:27

No i doczekaliśmy się pierwszego odbiornika on-line sdr polskiego. Projekt ciągnięty jest przez Marka SP4ELF na razie w fazie testów. Oto zrzut ekranu pracującego odbiornika, QTH Bartoszyce. O udostępnieniu dla "ogółu" Marek poinformuje, narazie są problemy lokalizacyjne (chodzi o łącze o stałym IP). W skłąd układu wchodzą:

netbook ASUS EEE PC 1005P
odbiornik SDR-IQ


RE: Nasłuchy "bez radia" - SP5SAI - 06-11-2010 19:59

Gratulujemy i czekamy na dostęp.


RE: Nasłuchy "bez radia" - SQ4JEY - 28-11-2010 14:42

Jeden już działa.

Pozdrawiam.


RE: Nasłuchy "bez radia" - SP5TAA - 28-11-2010 15:52

Czołem panowie.
...gdyby tak jeszcze podłączyć antenę...

miłych nasłuchów.

Witek sp5taa, ostatnio tylko nasłuchowiec.


RE: Nasłuchy "bez radia" - SQ4JEY - 28-11-2010 18:50

Chętnie stworzę takie SDR. Mam odbiornik od Rafała sq4avs na 80m, soundblaster`a audigy2 192kHz.
Zbędny komputer dobrej wydajności. Deltę poziomą wg. sp7la z dala od miasta na wsi. Łącze internetowe do załatwienia.
Sprzętowo jestem przygotowany, ładnie zestaw pracuje. Jest jeden problem: jak to wpuścić w internet?

Pozdrawiam.


RE: Nasłuchy "bez radia" - SP1NV - 28-11-2010 19:03

Mi strona coś nie działa a potrzebuje jakiegoś sdr po kończę czyszczenie radia i przydało by się na czymś ocenić prace.