HomeMade
Tranzystor MJE 13003 - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Forum Praktyczno-Techniczne HomeMade (/forum-1.html)
+--- Dział: Zestawy i kity (/forum-42.html)
+--- Wątek: Tranzystor MJE 13003 (/thread-2454.html)



Tranzystor MJE 13003 - SP3SUZ - 09-10-2015 19:16

Witam! Znalazłem wkońcu opis tranzystorów z żarówek "energonieoszczędnych" i balastów od lamp jarzeniowych. Fajny dość wysokonapięciowy tranzystor. Jak Koledzy myślicie czo mozna by z tego poza zasilaczem zrobić? Waszym zdaniem jakby go wsadzić do nadajnika CB - ruszył by czy też nie? Według specyfikacji średnia częstotliwość wynosi 5 MHz. Za to napięcie do czego to uzyć. Ostatnio zakładałem nowe oprawy jarzeniowe i od razu wymieniałem jarzeniówki na LED-y bo tak sobie życzył inwestor i zostały mi takie pudełeczka a w każdym po dwa takie tranzystory. Dodatkowo kilka kompletów dobrej jakości części. Dlatego zanim zacznę sam eksperymenty to pytam sie jak Wy sie bawiliście tymi tranzystorami i co z tego wyszło. Zapraszam do dyskusji. Cool


RE: Tranzystor MJE 13003 - SQ6ADE - 09-10-2015 20:42

Nie wiem jak te nowe wysokonapięciówki ale te wysokonapięciowe ze wzmacniaczy dział rgb
kinoli CRT (BFxxx ?) nie nadawały się do PA na 27 MHz. Prosty generator z kwarcem na podstawowej f
może być testerem czy wogóle warto testować. Taki tester do malowanek 2sc1969 itp.


RE: Tranzystor MJE 13003 - SP3SUZ - 09-10-2015 21:13

Krzysiek! No ale skoro to jest w zasadzie impulsowy tranzystor to jaki problem zagonić go do SSB ? Ja sobie podmienię jak będę miał okazję w radiotelefonie CB AM i zobaczę jak to zagra. W zasadzie można by płytkę testową zmanipulować jak to jest robione w innych typach tranzystorów i podając napięcie z ZPFM 4 wypróbować jak to pójdzie. Ty dasz wiarę ze tam wychodzi przed tłumikiem ponad 1,5 Wata w całym zakresie ?? ! Czyli ze można wysterować nawet spory wzmacniacz. ja sobie zmontuje płytkę na ten tranzystor a najpierw wstawię tam tranzystor od CB "2N 44 coś tam coś tam" ( nie pamiętam typu dokładnie) i wtedy się powinno okazać co i jak.