HomeMade
Miernik częstotliwości z kitu NE 079-K - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Technika Pomiarowa (/forum-54.html)
+--- Dział: Przyrządy pomiarowe (/forum-58.html)
+--- Wątek: Miernik częstotliwości z kitu NE 079-K (/thread-1506.html)

Strony: 1 2 3


RE: Miernik częstotliwości z kitu NE 079-K - SQ9GAC - 09-06-2013 7:55

Jestem po wymianie wyświetlacze i jest to samo


RE: Miernik częstotliwości z kitu NE 079-K - HF8V - 09-06-2013 9:24

W takim razie szukaj błędu w części wejściowej, podłącz sondę logiczną do INT spawdz obecność impulsów 4 Hz, (jesli nie masz sondy to zrób sobie prostą na 1 tranzystorze lub cmosie) spawdz bez sygnału czy nie podwbudzają sie kanały wejsciowe, zwłaszcza sab jest bardzo czuły i lubi się wzbudzać, potem z sygnałem czy są zmiany na wyściach US5, na niższych bitach bedą szybsze zmiany na wyższych małe, sprawdz przełączniki na bramkach itd...


RE: Miernik częstotliwości z kitu NE 079-K - SQ9GAC - 09-06-2013 13:21

ok wymienię wszystkie scalaki oprócz procka i sab , a jak mam sprawdzić czy mi się nie wzbudzają kanały wejściowe ?


RE: Miernik częstotliwości z kitu NE 079-K - HF8V - 09-06-2013 18:24

Nie ma sensu wymieniać wszystkich scalaków Smile) tym bardziej że możliwe jest że upaliłeś któryś z portów uC. Najczęstsze awarie są najprostsze , oderwanie masy, albo zasilania od któregoś ze scalaków, mikroprzerwy na ścieżkach itd... Dlatego sonda jest nieocenionym przyrządem, zacznij od sprawdzenia czy są niskie stany na wszystkich GND układów i wysokie na zasilaniach, potem czy US5 liczy i mrugają wyjścia gdy przestrajasz generator w.cz. Często zawodzą też układy formowania sygnału na tych tranzystorach, no i sab, łatwo go spalić za silnym sygnałem albo nawet lutownica tranformatorową lub taką pracuje z przetwornicy i ma piki napiecia 115V na obudowie Smile) ....

Są też chyba programy na PC które symulują sonde logiczną, albo możesz sprawdzic oscyloskopem na PC, jest dużo możliwosci...