HomeMade

Pełna wersja: SQ9APN - transceiver
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Solidny, polski akcent w rozbudowanych konstrukcjach radiowych. Praca dyplomowa Kolegi Krzysztofa SQ9APN
Link do strony Krzysztofa z pracą
Czy ktoś z forumowiczów próbował odtworzyć projekt kolegi SQ9APN ?


http://www.sq9apn.pl/transceiver/index.html - szukam info o PCB do tego projektu.

pozdrawiam,
Już dawno temu przyglądałem się temu projektowi, z nieukrywanym podziwem, przyznam. Jednak jak tylko spróbowałem policzyć koszty wykonania tego radia to okazało się, że to straszna gromada kasy i zarzuciłem pomysł. Można chyba jedynie pomyśleć o wykorzystaniu pewnych bloków ale to i tak układ naszpikowany układami z ADI a jak sytuacja z cenami tych układów wygląda, wszyscy dobrze wiemy. Zresztą za same filtry PP-9 trzeba by wydać górę pieniędzy. Podobnie jak Romek SP5AQT mam zdanie, że gdzieś jest granica finansowa która dyskwalifikuje urządzenie jako warte do odtworzenia dla przeciętnego radioamatora. W sumie jeśli policzymy ceny układów, pcb , LCD to wychodzi kwota za ktorą można by zrobić choćby CDG2000. Pozostaje jedynie kwestia subiektywnej oceny dotyczącej parametrów a wydaje mi się ,że CDG jest rozwiązaniem ciekawszym i z szerszym support'em.
I to moi drodzy jest moja prywatna opinia niemniej jestem ciekaw czy ktoś podjął się odtworzenia tego sprzętu w SP ?!
73 Adam
(01-03-2010 12:57)SQ5OBR napisał(a): [ -> ]Już dawno temu przyglądałem się temu projektowi, z nieukrywanym podziwem, przyznam. Jednak jak tylko spróbowałem policzyć koszty wykonania tego radia to okazało się, że to straszna gromada kasy i zarzuciłem pomysł. Można chyba jedynie pomyśleć o wykorzystaniu pewnych bloków ale to i tak układ naszpikowany układami z ADI a jak sytuacja z cenami tych układów wygląda, wszyscy dobrze wiemy. Zresztą za same filtry PP-9 trzeba by wydać górę pieniędzy. Podobnie jak Romek SP5AQT mam zdanie, że gdzieś jest granica finansowa która dyskwalifikuje urządzenie jako warte do odtworzenia dla przeciętnego radioamatora. W sumie jeśli policzymy ceny układów, pcb , LCD to wychodzi kwota za ktorą można by zrobić choćby CDG2000. Pozostaje jedynie kwestia subiektywnej oceny dotyczącej parametrów a wydaje mi się ,że CDG jest rozwiązaniem ciekawszym i z szerszym support'em.
I to moi drodzy jest moja prywatna opinia niemniej jestem ciekaw czy ktoś podjął się odtworzenia tego sprzętu w SP ?!
73 Adam


Witam Kolegę,

Dokładnie o tym samym myślę - wykorzystanie pewnych bloków.
Chcę wykorzystać BPF http://www.sq9apn.pl/transceiver/bpf.html
i ew. LPF.
Parametry tychże są dla mnie kuszące.

pozdrawiam,
No tak ale równie ciekawie a nawet lepiej wyglądają filtry z sasadniczo cały blok wstępny tutaj http://www.xs4all.nl/~martein/pa3ake/hmode/index.html Wiele razy rozmawiałem z kolegami na temat budowy radia którego autorami będzie to akurat forum. Zresztą było już o tym i tutaj pisane. W dalszym ciągu jednak trudno stworzyć konkretne założenia. Ogólnie sprawa rozbija się o kierunek jaki powinniśmy obrać. Czy budować radio o bardzo dobrych parametrach bazując na nowoczesnych komponentach czy też szukać rozwiązań prostszych, zadowalając się mniej krytycznym podejściem do osiągniętych wyników. Można by przecież bazować na rewelacyjnych wynikach osiągniętych w wypadku Pilgrima ale przypominam, że samo serce tego projektu ma ograniczenia związane z prawami patentowymi a za to trzeba płacić !
Jednak każdy głoś w tej dyskusji będzie bardzo cenny bo przynajmniej nie skazuje tego pomysłu na zapomnienie.
73 Adam
Rozwiązanie trx-a nowoczesne ale trx położony przez zasilacz na 723.Takie rozwiązanie srogo się mściło w radarach morskich 1975-80.Było koniem trojańskim.Zanim tyrystor zadziałał była demolka. Momentalnie problem by wyszedł w komorze klimatycznej.Stroiciele znaleźli na to rozwiązanie.Jak życie ćwiczy najszybszym bezpiecznikiem jest tranzystor , brakuje dwu elementów i za duży elektrolit na wyjściu a wtedy co się dzieje z komparatorem 723.
73!
Zawsze dla bezpieczeństwa można wtyknąć transil...
Nie wiecie może, czy to się gdzieś zachowało dla potomności? Niestety, strona przestała być dostępna w sieci już jakiś czas temu, a na archive.org jest tylko goły tekst bez obrazków... Szkoda byłoby to stracić.
Przekierowanie