Zmontowałem, a dzisiaj uruchomiłem tą syntezę wg. opisu konstruktora. Nie byłbym sobą gdybym coś nie zmienił. Usunąłem mechaniczny przełącznik, a w jego miejsce trafił ATTiny 13, do którego Waldek 3Z6AEF napisał mały programik. I tym sposobem funkcja MODE jest teraz obsługiwana jednym przyciskiem, drugi przycisk realizuje funkcję LOCK. Całość uruchomiła się bezproblemowo, ale szczegółowe pomiary, testowanie etc. pozostawiłem "na potem". W Burzeninie będzie można zobaczyć i "pomacać"
.
Rysio!
............................
ps. Aby uzupełnić informacje dołanczam plik. PDF z informacjami "co" i "jak".
(03-09-2011 21:01)sp6ifn napisał(a): [ -> ][...]Usunąłem mechaniczny przełącznik, a w jego miejsce trafił ATTiny 13, do którego Waldek 3Z6AEF napisał mały programik. I tym sposobem funkcja MODE jest teraz obsługiwana jednym przyciskiem, drugi przycisk realizuje funkcję LOCK.[...]
Jako uzupełnienie:
schemat "sterownika klawiatury"
oraz źródło i postać hex
programu - napisany oczywiście w języku
C.
Może się komuś przyda... choćby w celach edukacyjnych
[
attachment=3621]
[
attachment=3622]
(14-05-2010 20:48)sq4avs napisał(a): [ -> ]...szumy lepsze niż ad9951....
...to znaczy mniejsze czy większe?
Myślałem o tej syntezie własnie do wykorzystania w SDR Radio wg Rafała.
PS. Zgłaszam swoją gotowość jako macacza
sorki za zwrot chodziło nie o szumy a tzw spursy, czyli sygnały pasożytnicze, mniej znaczy lepiej
Koledzy, czy to nadaje się do Piligrima?
Nadaje się do homodyny jak i do superheterodyny. Ma jednak pewne ograniczenia. Do Piligrima proponuję wersję CMOS ze względu na większe napięcie wyjściowe.
Janusz napisz coś o tych ograniczeniach. Nie ukrywam, że rozważam zakup wersji CMOS.
W zastosowaniu do homodyny to brak RITa i to że dla SSB na wyświetlaczu wyświetli się emisja AM, dla CW jest OK. Ma za to ustawiany mnożnik x1, x2, x4, x8.
Dla superheterodyny można wpisać dowolną pośrednią, ale nie ma możliwości ustawienia częstotliwości dla poszczególnych pilotów. Wpisuje się w ustawieniach częstotliwość środkową filtru a procesor przestawia sygnał VFO o +/- 1,5kHz dla SSB i +/- 0,75kHz dla CW. Pozdrawiam, Janusz.
Ja poluję na coś do Piligrima. Rzeczywiście jednak trochę kulawe jest to rozwiązanie. Do tego dochodzi chyba fakt, że na 1,8 Mhz też chyba nie popracuję. Trzeba będzie chyba zmienić obiekt zainteresowania i szukać dalej.